Шерон Стоун: Роберт де Ниро и Џо Пеши беа од ретките колеги кои не беа женомразачи

Шерон Стоун ги пофали Роберт де Ниро и Џо Пеши за нивното однесување како актери, зборувајќи за мизогинијата во Холивуд.

Стоун, која работеше со двајцата актери на гангстерскиот филм „Casino“ од 1995 година, рече дека ниту еден од нив не се однесувал „мизогино“ на кој било начин кога работеле заедно. По тоа појаснување, ѕвездата на „Basic Instinct“ отворено „распали“ за женомразачкото однесување што не било реткост меѓу холивудските актери.

„Работев со некои од најголемите ѕвезди во бизнисот, кои буквално не престануваа да зборуваат додека јас снимав во крупен кадар, кажувајќи ми што да правам“, изјави таа за Variety. „Беа толку мизогини, но во нив не се вбројуваат Роберт де Ниро и Џо Пеши, тие не се такви“.

Стоун продолжи, објаснувајќи: „Тие [актерите во главна машка улога] едноставно не ме слушаа и не дозволуваа јас да влијаам на нивната изведба со мојата изведба. Тоа не е одлична глума. Мислам, сфаќам дека си одличен и сите мислат дека си прекрасен. Но, слушањето, присуството во тие расцепкани моменти е вистинското човечко искуство“.

Актерката го заокружи навраќањето на нејзиното искуство од работата со овие ѕвезди, велејќи: „Не сум баш популарна во Холивуд бидејќи луѓето не сакаат да ги слушаат, како што велат, моите зае*ани мислења. Можеби е тоа поради мојата посветеност, можеби затоа што сум само некако чудак. Но, јас го работам ова за да бидам присутна кога глумам“.

URL

Со години кружат гласини за наводни тензии на снимањето меѓу Стоун и нејзиниот колега Мајкл Даглас, со кого ги играа главните улоги во „Basic Instinct“. Говорејќи набргу по објавувањето на филмот, Стоун рече дека намерно не го запознала Даглас премногу добро, така што секоја тензија помеѓу парот зад сцената ќе може да продолжи и во нивните изведби пред камера.

„Навистина чувствував дека можеме да имаме одредена чудна, динамична енергија заедно. Никогаш не ми беше удобно околу него и мислам дека и нему не му беше удобно покрај мене“, рече Стоун за Playboy Magazine.

Тагови
реклама

Ковачевски падна

Read more

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Кога почнува староста?

Read more

Филм & ТВ

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Read more

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Read more

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Читај повеќе
  • filter

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Читај повеќе

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Читај повеќе

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Читај повеќе
  • play_arrow

Филмот за Доналд Трамп разгоре контроверзии во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Кортни Кокс тврди дека Метју Пери ја посетува и по смртта: Чувствувам дека е тука

Читај повеќе