Шерон Стоун: Роберт де Ниро и Џо Пеши беа од ретките колеги кои не беа женомразачи

Шерон Стоун ги пофали Роберт де Ниро и Џо Пеши за нивното однесување како актери, зборувајќи за мизогинијата во Холивуд.

Стоун, која работеше со двајцата актери на гангстерскиот филм „Casino“ од 1995 година, рече дека ниту еден од нив не се однесувал „мизогино“ на кој било начин кога работеле заедно. По тоа појаснување, ѕвездата на „Basic Instinct“ отворено „распали“ за женомразачкото однесување што не било реткост меѓу холивудските актери.

„Работев со некои од најголемите ѕвезди во бизнисот, кои буквално не престануваа да зборуваат додека јас снимав во крупен кадар, кажувајќи ми што да правам“, изјави таа за Variety. „Беа толку мизогини, но во нив не се вбројуваат Роберт де Ниро и Џо Пеши, тие не се такви“.

Стоун продолжи, објаснувајќи: „Тие [актерите во главна машка улога] едноставно не ме слушаа и не дозволуваа јас да влијаам на нивната изведба со мојата изведба. Тоа не е одлична глума. Мислам, сфаќам дека си одличен и сите мислат дека си прекрасен. Но, слушањето, присуството во тие расцепкани моменти е вистинското човечко искуство“.

Актерката го заокружи навраќањето на нејзиното искуство од работата со овие ѕвезди, велејќи: „Не сум баш популарна во Холивуд бидејќи луѓето не сакаат да ги слушаат, како што велат, моите зае*ани мислења. Можеби е тоа поради мојата посветеност, можеби затоа што сум само некако чудак. Но, јас го работам ова за да бидам присутна кога глумам“.

URL

Со години кружат гласини за наводни тензии на снимањето меѓу Стоун и нејзиниот колега Мајкл Даглас, со кого ги играа главните улоги во „Basic Instinct“. Говорејќи набргу по објавувањето на филмот, Стоун рече дека намерно не го запознала Даглас премногу добро, така што секоја тензија помеѓу парот зад сцената ќе може да продолжи и во нивните изведби пред камера.

„Навистина чувствував дека можеме да имаме одредена чудна, динамична енергија заедно. Никогаш не ми беше удобно околу него и мислам дека и нему не му беше удобно покрај мене“, рече Стоун за Playboy Magazine.

Тагови
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Read more

Филм & ТВ

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Read more

Први снимки од снимањето на 6. сезона на The Crown

Read more

КАЈГАНА ПРЕПОРАКА: Зошто треба да ја гледате серијата You на Netflix?

Read more

Официјален трејлер за The Night Agent

Read more
 

Сцена

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Први снимки од снимањето на 6. сезона на The Crown

Читај повеќе
  • play_arrow

КАЈГАНА ПРЕПОРАКА: Зошто треба да ја гледате серијата You на Netflix?

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за The Night Agent

Читај повеќе
  • play_arrow

Орландо Блум се распеа среде паб за Свети Патрик

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за BEEF, новата серија на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

10 моменти во Friends во кои се пронаоѓаме и денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Disney „рециклираат“ анимации?

Читај повеќе