Шерон Стоун во бикини покажа дека и на 63 години изгледа одлично

Б.С.Б.
/ 29.06.2021 / 12:55

Актерката Шерон Стоун ги одушеви обожавателите на Instagram со фотографија на којашто позира во жолто бикини.

„Среќно лето“, им порача таа на обожавателите и доби безброј комплименти за изгледот.

Неодамна, Шерон  во интервју за Vogue откри која е тајната за нејзиниот добар изглед во 64-тата година од животот.

„Луѓето мислат дека мора постојано да одат во теретана и да креваат тегови, но не е така. Мора да го движите телото и да додадете малку отпор. Јас многу вежбам со нозете, правам склекови и слично.

Таа додаде дека често става тегови со кои ги извршува секојдневните домашни обврски по домот или додека седи на компјутер.

„Не може да верувате колкава промена прават само неколку килограми на вашите раце“, вели таа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone)

Покрај тоа, од исхраната ги исфрлила алкохолот  и глутенот, наместо кафе пие чаеви.

„Избегнувам преработена храна, но не можам да престанам да јадам чипс“, откри таа.

Што се однесува до стареењето, тоа за неа е неизбежен дел од животот.

„Не сакам да бидам безвремена убавица. Сакам да бидам најдобра што можам во моите години“, вели таа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone)

Тагови
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Стил

Скриени пораки од изданието на Кејт на Вимблдон: Која е симболиката на фустанот?

Read more

3 чекори како да ги обновите веѓите откако премногу сте ги истенчиле

Read more

Каде треба да го чувате парфемот во лето?

Read more

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more
 

Магазин

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Читај повеќе

Полната Месечина на 21 јули носи турбуленции: Кој хороскопски знак ќе „пукне“?

Читај повеќе

Жените кои работат во ноќни смени се изложени на поголем ризик од канцер

Читај повеќе

Дали родителскиот инстинкт кај човекот е вроден?

Читај повеќе

Кардиолог објасни како телото страда при екстремни жештини

Читај повеќе
  • play_arrow

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Читај повеќе

Редовниот секс го подобрува помнењето

Читај повеќе

Како да ги избегнете штетните последици од користењето клима-уред?

Читај повеќе

Лекови кои предизвикуваат алергиска реакција кога сте изложени на сонце

Читај повеќе