Шерон Стоун зела 13,5 милиони долари помалку од Мајкл Даглас за Basic Instinct

Шерон Стоун на 43. доделување на наградите Muse во Њујорк откри неколку нови детали за филмот „Basic Instinct“ кој ја прослави во 1992 година.

„Заработив само 500.000 долари. Мајкл Даглас доби 14 милиони долари. Тогаш бев нова во глумата, а тој беше голема ѕвезда“, рече таа.

Чувствува дека не била доволно почитувана бидејќи продуцентот по грешка ја нарекувал Карен за време на целото снимање.

„Дури и на Гувернерскиот бал, кој се одржа по Оскарите, ме викаше Карен. Навистина се чувствував понижено, иако моето име го немаше на плакатот“, раскажа таа.

„Basic Instinct“ беше прикажан во многу земји во цензурирана верзија без сцените со секс и убиства. И покрај тоа, тој постигна голем успех.

Во првиот викенд од прикажувањето заработи над 15 милиони долари, а вкупната заработка изнесуваше повеќе од 350 милиони долари. Продолжението на филмот беше објавено во 2006 година, но не успеа да стане популарно.

Тагови
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Филм & ТВ

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Read more

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе