Шест кучиња од „Лајка“ чекаат вдомување

Од првите жители на новоотвореното прифатилиште „Лајка“ шест се веќе подготвени за вдомување и чекаат на заинтересираните граѓани.

„Овие шест миленици се меѓу првите бездомни кучиња кои по пријава на граѓани беа заловени и го поминаа хуманиот третман во прифатилиштето нa ЈП „Лајка Скопје“. Во моментов активно се работи на нивна социјализација и се бара нивен дом“, велат од Град Скопје.

Секој што е заинтересиран за вдомување на некое од овие кучиња може да оствари контакт на телефонскиот број 02 256 58 59 или пак преку и-меил на vdomi@lajka.com.mk.

Доколку, пак, сакате да пријавите бездомно куче на кое му е потребна помош, тоа можете да ги напрвите на телефонските броеви 02 256 58 59 и 02 257 57 65, или пак на и-мејловите info@lajka.com.mk и sos@lajka.com.mk.

 

реклама

Гејтс: Се ближи крајот на пандемијата

Read more

Најдобрите љубовни комбинации во хороскопот

Read more

Убавица на денот: Ноам Алон

Read more

Каков секс сакаат жените?

Read more

Култура

Објавени два тома од Душан Стојковиќ за современата македонска книжевност

Read more

Заев: Родната куќа на Конески во Небрегово е прогласена за спомен дом, како значаен споменик на културата

Read more

Античкиот Аударист на Кавадарци може да му носи приход од милион евра

Read more

Хераклеја Линкестис си го добива назад Римскиот пат

Read more
 

Вести

  • play_arrow

Папа Франциск: Светот е на пат кон самоуништување

Читај повеќе

Путин ја затвора Русија на 10 дена

Читај повеќе

Дневен ковид-биланс: 489 новозаразени и 33 починати

Читај повеќе

Заев ќе побара разрешување на Пауновски

Читај повеќе

Притвор за 3 лица од Струмица осомничени за грабнување и силување

Читај повеќе

Заев: Груевски да си дојде дома, оттука да коментира ако има што да каже

Читај повеќе

Бајден со признавање на геноцидот врз Ерменците ќе ги наруши односите со Турција

Читај повеќе

Русија почна со повлекување на трупите и опремата од Крим

Читај повеќе

Се намалува бројот на нови случаи и бројот на прегледи во ковид-центрите

Читај повеќе