Шест лица повредени, од кои едно потешко, при судир на три возила во Тетово

Вкупно 6 лица се повредени, од кои едно девојче потешко, во сообраќајна незгода на три возила што се случи вчера околу 19 часот на улицата „Илинденска“ во Тетово.

Во сообраќајката учествувале Opel Corsa управуван од Б.С. (21) од Ново Село, потоа Volkswagen Golf што го возел Н.Н. (59) од Палатица и BMW управувано од М.Д. (38) од Тетово, сите со тетовски регистерски ознаки.

– Во незгодата со тешки телесни повреди се здобило 16-годишно девојче, сопатничка во возилото Opel Corsa. Таа е пренесена во Тетовска клиничка болнница, каде ѝ е укажана прва помош, по што поради сериозните повреди е однесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Со телесни повреди се здобиле возачите на Opel Corsa и BMW, како и вкупно три други сопатнички од тие две возила, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

По овластување на јавен обвинител е извршен увид на местото, со цел да се утврдат причините и околностите поради кои дошло до сообраќајната незгода.

Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Хроника

Доживотен затвор за двојниот убиец од Струмица

Read more

899 казни за неносење заштитна маска

Read more

Во Кичево приведено лице кое избегало од затворот во Прилеп

Read more

Возач прегазил полицаец и избегал

Read more

Вести

Премиерот не гледа причина да поднесе оставка доколку има бугарско вето

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Нови 640 случаи, 12 починати и 143 оздравени

Читај повеќе

Заев: Подобар договор со Бугарија не можеме да постигнеме

Читај повеќе
  • play_arrow

Обама: Трамп не може ни себеси да се заштити од коронавирусот

Читај повеќе

Заев: Нашиот пат кон ЕУ нема алтернатива

Читај повеќе

Родова (не)еднаквост: Само 47% од жените во светот имаат платена работа

Читај повеќе

Зимското сметање на времето почнува ноќта меѓу 24 и 25 октомври

Читај повеќе

Три медицински сестри од ГАК позитивни на COVID-19, а доктор и директорката се во самоизолација

Читај повеќе