Шест причини зошто остануваме во лоша врска

The school of life објави видео во кое го објаснува едно од најчесто поставуваните прашања: Зошто луѓето се во врска со партнери кои не им одговараат? 

Зошто не сме со некој кој ќе нè направи среќни и задоволни? Со некој којшто ќе биде тука за нас и ќе се чувствуваме сигурно покрај него? 

Се чини дека причината е многу банална: ова е потсвесна стратегија која треба да предизвика бес кај нас за да ги надминеме ваквите лоши врски и партнери.

Погледнете го видеото да видите подетално за што станува збор.

реклама

Љубов и секс

Истражување: Колку секс е доволно?

Read more

Секс поза „мачка“ - максимално уживање за двајцата партнери

Read more

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Read more

Болка и непријатност за време на секс – кои се најчестите причини?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more
play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Read more
play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more
play_arrow

Црвената Месечина им го разубави 4 Јули на Американците

Read more
play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more