Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Би било убаво кога сексот би бил спонтан, без претходно да се подготвувате. Но сите жени имаат некои „ритуали“ кои ги прават пред да имаат секс со партнерот.

Ова се 6 работи кои жените најчесто ги прават пред да имаат секс.

Секси облека

Со големо внимание ја бираат долната облека и на тој начин се чувствуваат секси и полни со самодоверба.

Се депилираат

Иако мажите нема да го забележат ова, жените сакаат секогаш да се издепилирани и одбиваат да водат љубов доколку не се.

Романтична музика

Ако го поканат мажот кој им се допаѓа на вечера, ќе се погрижат во позадина да оди тивка и романтична музика.

Внимаваат што јадат

Ако навечер ги очекува акција, внимаваат што јадат во текот на целиот ден.

Се тушираат

Нормално, и двајцата партнери треба да водат грижа за хигиената, но жените посебно се грижат за ова. Тие сакаат да мирисаат прекрасно.

Откако ќе се издепилираат, освежат, облечат, им останува уште еден „ритуал“ - да се насмевнат гледајќи се во огледалото и да си кажат самите на себеси дека изгледаат одлично.

реклама

Љубов и секс

Како ќе препознаете дека си имате работа со одличен љубовник?

Read more

Дали сум феминистка ако уживам во спенкинг?

Read more

Три грешки кои мажите ги прават за време на орален секс

Read more

Секс по 30-тата година: Четири работи кои никој не ги кажува

Read more

Магазин

Пријави недозволено паркиран автомобил и заработи пари, предлог на Градот Њујорк

Читај повеќе

Како ќе препознаете дека си имате работа со одличен љубовник?

Читај повеќе
  • filter

Храна која го чува вашиот имунитет во зима

Читај повеќе

Роналдо сподели анегдота за Марадона и неговите два рачни часовника

Читај повеќе
  • play_arrow

Како омилените „Пријатели“ би ја опишале оваа ужасна 2020?

Читај повеќе
  • play_arrow

Уметниците низ светот создаваат дела инспирирани од Марадона

Читај повеќе

Лесно и вкусно: Похувани палачинки со шунка и кашкавал

Читај повеќе

Тестирање треба да се направи два, три дена по појавата на првите симптоми

Читај повеќе

Италијанец пешачел 450 километри по кавга со сопругата

Читај повеќе