Шест совети за деновите кога немате мотивација да вежбате

Сигурно ви се случило едноставно да немате мотивација да го исполните зацртаното за тој ден во вашиот фитнес план.

Понекогаш ни е смачено од храната, некогаш од вежбите, некогаш од бавните резултати.

Но, тоа во никој случај не е причина да се откажете. Без разлика дали вашата фитнес цел е слабеење, билдање мускули, зголемување на кондицијата или одржување на здрав и активен живот, во ваквите моменти и денови, ви треба поддршка и совет.

Доктор Ентони Балдузи од YouTube каналот The Fit Father Project ги споделува овие шест совети како да издржите и да ја вратите мотивацијата за вежбање:

реклама

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Патување во пандемија: Кои земји бараат негативен тест и карантин, а кои не?

Read more

Грција се надева на „глампинг“ – тренд што ќе го спаси туризмот

Read more

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

Фит

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more

Побрзо се слабее ако секогаш вежбате во исто време

Read more

Магазин

Домашен сок од јагоди

Читај повеќе
  • play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Читај повеќе

Патување во пандемија: Кои земји бараат негативен тест и карантин, а кои не?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми одмаздници

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку се разликува баварскиот од германскиот јазик?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пита со спанаќ

Читај повеќе

За што лажат жените кога станува збор за сексот?

Читај повеќе