Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Ако не сте ја гледале серијата Sherlock со Бенедикт Камбербач, во најмала рака сте слушнале за славниот лик кој го игра. Токму британскиот актер најдобро го отелотворува најпознатиот фиктивен детектив, а една од неговите најистакнати особини е совршено добро да го прочита говорот на телото на луѓето околу него.

Говорот на телото може да открие што мислиме и чувствуваме без да кажеме еден збор. Но, како да ја совладаме вештината на читање на овој невербален говор?

Charisma on Command има шест трикови како да научите да читате говор на тело.

реклама

Живот

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Read more

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Одложен традиционалниот карневал во Рио де Жанеиро

Read more

Нови видеа

play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more
play_arrow

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Read more
play_arrow

Прво „крукче“ во новиот VW Golf GTI Mk8 2020

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Read more
play_arrow

5 чекори за здрав живот на доктор Ентони Балдузи

Read more
play_arrow

Успешно деби на роботот-чистач во Лондон

Read more
play_arrow

Масти за слабеење? Ова се најдобрите извори

Read more
play_arrow

10 видеоигри кои го извлекуваат најлошото од нас

Read more
play_arrow

Зошто не можеме да се ослободиме од наслагите од долниот дел на стомакот?

Read more
play_arrow

Направете сами: Креативни украси за бања

Read more