Шестмина позитивни во Атлетик

Тимот од Билбао соопшти дека скринингот во клубот открил дека шестима членови се позитивни на коронавирусот, без да нагласи колку се фудбалери, а колку други лица.

Според протоколот издаден од Ла Лига, сите тимови кои ги почнуваат подготовките за новата сезона мора да направат скрининг во рамките на клубот.

„Меѓу резултатите од тестирањата има шест позитивни, кои веќе се наоѓаат изолирани во своите домови каде ќе останат сѐ додека не им биде направен нов ПЦР тест наредната недела. Случаите се пријавени до надлежните здравствени власти“, стои во клупското соопштение.

URL

Баскискиот клуб не откри колку од позитивните се фудбалери, а колку останати вработени кои се грижат за тимот.

Атлетик треба утре приквечер да ги почне подготовките, кои поради новонастанатата ситуација ќе бидат индивидуални тренинзи.

реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more

Фудбал

Фернандеш е играч на сезоната во Манчестер Јунајтед

Read more

Хамес преминал бесплатно во Евертон

Read more

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Read more

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Read more

Спорт

  • play_arrow

Фернандеш е играч на сезоната во Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

Хамес преминал бесплатно во Евертон

Читај повеќе

Осака се повлекува од Ролан Гарос

Читај повеќе
  • play_arrow

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајами поведе со 2:0 во финалето на Истокот против Бостон

Читај повеќе

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

Читај повеќе

Sky Sport Italia: Падна договор меѓу трите клуба, Џеко заминува во Јуве

Читај повеќе
  • play_arrow

Шкендија во Романија го продолжи европскиот сон, на ред е Тотенхем

Читај повеќе