Шевченко експресно ја напушти клупата на Џеноа

Само 11 натпревари траеше тренерскиот ангажман на легендата на украинскиот фудбал, Андриј Шевченко на клупата на Џеноа, потврди денеска италијанскиот прволигаш.

Шевченко ја остави Џеноа, чиј дрес го носи Горан Пандев,  на претпоследното место на табелата во Серија А, а клубот го предводеше на девет првенствени натпревари без ниту една победа и со ефект од три нерешени и шест порази.

Единствената победа на клупата на Џеноа, поранешниот украински репрезентативец и селектор ја забележа во италијанскито Куп против Салернитана (1:0)

Шевченко дојде во Џеноа во декември на местото на Давид Балардини. 

реклама

Има само една правилна поза за спиење ако сакате да сте здрави

Read more
ВМРО-ДПМНЕ: Нема договор за коалицирање со ДУИ, нови избори е зрело решение

ВМРО-ДПМНЕ: Нема договор за коалицирање со ДУИ, нови избори е зрело решение

Read more
Ракометарите во тешка битка со пресврт загубија од Чешка

Ракометарите во тешка битка со пресврт загубија од Чешка

Read more
Како ќе изгледа освежениот модел на BMW од Серија 5?

Како ќе изгледа освежениот модел на BMW од Серија 5?

Read more

Фудбал

Вејн Руни го одби Евертон, останува во Дерби Каунти

Read more

Холанд ќе чува крави кога ќе се повлече од фудбалот

Read more

Откриено зошто Роналдо го блокирал Transfermarkt на Instagram

Read more

Дресот на Баерн најкупуван во 2021, на ПСЖ само 9-ти

Read more
 

Спорт

Вејн Руни го одби Евертон, останува во Дерби Каунти

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд ќе чува крави кога ќе се повлече од фудбалот

Читај повеќе
  • play_arrow

Најсилното девојче во светот и денес крева тегови, но има нови цели

Читај повеќе
  • play_arrow

Тајсон Фјури го потврди соочувањето со Вајт: Ќе бидеш унишен!

Читај повеќе

Медведев го исфрли Циципас и закажа финале со Надал

Читај повеќе

Надал избори финале на Австралија опен

Читај повеќе

Дардан Дехари - првиот тетовец што ќе настапи на Зимски олимписки игри

Читај повеќе

Откриено зошто Роналдо го блокирал Transfermarkt на Instagram

Читај повеќе

Еспортот стана официјален спорт во земјава

Читај повеќе