Шилегов: Возачот на запалениот автобусот навремено ги евакуирал патниците

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов на Facebook објави видеа од запалениот автобус на ЈСП, соопштувајќи дека нема ниту еден повреден патник. Сите патници биле навремено евакуирани од страна на возачот на автобусот.

Со објавата на Facebook Шилегов им оддаде почит на возачот и на пожарникарите, кои на местото на настанот пристигнале за помалку од 5 минути.

„Најбитно е што немаме ниту еден повреден патник. Возачот Ивица Петрушевски навремено ги евакуирал сите патници и почнал да го гаси пожарот со ПП апарати“, стои во објавата на градоначалникот заедно со видеа од запалениот автобус.

реклама

Афера на векот: Светски банки со години им помагале на криминалци да префрлаат милијарди долари

Read more

Instagram убавици во бикини

Read more

Велешанка двапати силувана од соседот, напаѓачот е притворен

Read more

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Read more

Македонија

Комисијата за заразни болести денеска одлучува за дневниот престој во училиштата

Read more

Сончево време со мала облачност на последниот ден од летото

Read more

Утре одлука за дневниот престој во училиштата

Read more

Дали пензионирањето порано ќе го оптовари Фондот?

Read more

Вести

Шест лица повредени, од кои едно потешко, при судир на три возила во Тетово

Читај повеќе

Приведено лицето што нападна лекар на Клиниката за токсикологија

Читај повеќе

Санкционирани 346 возачи во Скопје: 150 за пречекорена брзина, 28 мотоциклисти

Читај повеќе

Афера на векот: Светски банки со години им помагале на криминалци да префрлаат милијарди долари

Читај повеќе

Уапсена жена заради испратено писмо со отров до Белата куќа

Читај повеќе

Орбан отворено навива за победа на Трамп на изборите во САД

Читај повеќе

Повеќе од 560 големи светски компании бараат итни мерки за заштита на природата

Читај повеќе
  • filter

Десетици закопани живи под урнатините на станбена зграда во Индија

Читај повеќе

Комисијата за заразни болести денеска одлучува за дневниот престој во училиштата

Читај повеќе