Шилегов: Возачот на запалениот автобусот навремено ги евакуирал патниците

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов на Facebook објави видеа од запалениот автобус на ЈСП, соопштувајќи дека нема ниту еден повреден патник. Сите патници биле навремено евакуирани од страна на возачот на автобусот.

Со објавата на Facebook Шилегов им оддаде почит на возачот и на пожарникарите, кои на местото на настанот пристигнале за помалку од 5 минути.

„Најбитно е што немаме ниту еден повреден патник. Возачот Ивица Петрушевски навремено ги евакуирал сите патници и почнал да го гаси пожарот со ПП апарати“, стои во објавата на градоначалникот заедно со видеа од запалениот автобус.

реклама

Белград ќе оди под карантин, 272 заболени во еден ден во Србија

Read more

Неверојатна трансформација на спортист пред и по заразување со коронавирусот

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Македонија

До средината на следната недела локално невреме со дожд, грмежи и ветер

Read more

Ќе се прави скрининг на новинари и медиумски работници за COVID-19

Read more

Затвореник во КПУ „Идризово“ позитивен на COVID-19

Read more

Најдобрите студенти ќе се вработуваат во државни институции, ветува Мисајловски

Read more

Вести

До средината на следната недела локално невреме со дожд, грмежи и ветер

Читај повеќе

Ќе се прави скрининг на новинари и медиумски работници за COVID-19

Читај повеќе

Кривична пријава за скопјанец кој во камион превезувал 26 мигранти

Читај повеќе

МЗ бара итна истрага за маските со лажни сертификати за заштита од коронавирус

Читај повеќе

Опожарено возило во сопственост на Владата

Читај повеќе

Заразените со COVID-19 во Хрватска нема да гласаат на изборите

Читај повеќе

Затвореник во КПУ „Идризово“ позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Најдобрите студенти ќе се вработуваат во државни институции, ветува Мисајловски

Читај повеќе

Нови 173 случаи со COVID-19, 15 починати

Читај повеќе