1.МФЛ 2020/21

Шкендија триумфираше во Велес

Лидерот Шкендија со три бода се враќа од гостувањето во Велес, откако попладнево го совлада Борец со 2:0, во премиерниот натпревар од 15 коло во Првата македонска фудбалска лига.

Бесарт Ибраими од пенал во 25. минута ја донесе Шкендија во водство, а печат на победата стави репрезентативецот Љупчо Дориев во 84 минута.

Преостанатите натпревари од 15. коло во 1.МФЛ се играат в недела во терминот од 13 часот: Вардар – Работнички, Струга – Академија Пандев, Ренова – Силекс, Пелистер – Шкупи, Беласица – Македонија ЃП.

Табела: Шкендија 33, Шкупи 28, Македонија ЃП 26, Борец 22, Силекс 20, Струга 20, Вардар 19, Работнички 17, Ренова 14, Пелистер 12, Академија Пандев 10, Беласица 9.

Тагови
реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Фудбал

Барселона ги одложи изборите за претседател

Read more

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Read more

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Read more

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе