Шок од Рим: Мурињо е нов тренер на Рома

Римскиот клуб потврди дека Жозе Мурињо се враќа на Чизмата и ќе ја води Рома наредната сезона.

Рома денеска објави дека соработката со тренерот Паулу Фонсека ќе заврши со завршувањето на тековната сезона, а потоа објави и вистинска бомба: нов тренер на Рома ќе биде никој друг туку Специјалниот.

„Возбудени и воодушевени сме што можеме да му посакаме добредојде на Жозе Мурињо во Рома. Голем шампион кој освоил трофеи на секое ниво ќе донесе неверојатно лидерство и искуство во нашиот амбициозен проект“, соопштија претседателот Ден Фридкин и подпретседателот Рајан Фридкин.

URL

Мурињо скоро доби отказ од Тотенхем, а во Италија ќе се врати прв пат откако го напушти Интер летото 2010 година. Пред некој ден самиот Мурињо како да најави можно враќање во Италија изјавувајќи дека би можел еден ден да води клуб од Италија, а тој клуб да не е неговиот Интер.

Специјалниот потпишал 3-годишен договор со „Римската волчица“.

реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Фудбал

Колку ќе заработи Интер од освојувањето на Скудетото?

Read more

Челси и Сити заинтересирани за Левандовски

Read more

Солскјер: Имаме еден од најдобрите голмани во светот

Read more

Виљареал спречи англиско финале во Лига Европа

Read more
 

Спорт

Колку ќе заработи Интер од освојувањето на Скудетото?

Читај повеќе
  • play_arrow

Богдановиќ незапирлив за Денвер

Читај повеќе
  • play_arrow

Надал и Осака прогласени за спортисти на годината

Читај повеќе

Челси и Сити заинтересирани за Левандовски

Читај повеќе
  • play_arrow

Вестбрук е на еден трипл-дабл од рекордот во НБА

Читај повеќе

Солскјер: Имаме еден од најдобрите голмани во светот

Читај повеќе

Марковски уште три години на клупата на Металург, останува и Хорват

Читај повеќе
  • play_arrow

Виљареал спречи англиско финале во Лига Европа

Читај повеќе

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе