Шокантна трансформација на актер пред и по негово отрезнување

Американскиот актер на почетокот на годината беше уапсен откако дрогиран провали во една куќа. Во таа прилика во јавноста беа објавени полициски фотографии кои ја шокираа јавноста, актерот беше непрепознатлив. Денес тој води сосема поинаков живот.

Шон Вајс е поранешна детска ѕвезда, се прослави со улогата на Џорџ Голдберг во трилогијата „Mighty Ducks“ на Disney.

Неговиот пријател Дру Галагер, кој веќе неколку години му помага, откри дека Шон во меѓувреме е трезен дури 270 дена, а почна и кампања Go Fund Me за да собере пари за да му помогнат и луѓето. Досега се собрани над 16.000 долари.

„За некои работи во животот си е самиот виновен, но кога ќе минете повеќе време со него ќе го разберете. Тој е болен, ментално болен, а сите се откажаа од него“, вели Дру за People.

Една од главните работи кои Шон мораше да ги реши беа неговите заби. Со помош на стоматолог од Лос Анџелес кој бесплатно му ги среди забите, тој успеа да ја врати насмевката на лицето.

Дру на Facebook  покажа како Шон изгледа денес, без дрога и со нови заби, целосно непрепознатлив.

„Минатиот Божиќ дојдов кај Шон и тогаш за првпат се погледна во огледало и не можеше да се препознае. Немаше заби. Неговиот дијабетес беше надвор од контрола. Не можеше ниту да седи, ниту да спие. Имаше само 38 килограми. Погледнете како изгледа 10 месеци подоцна“, напиша тој.

Remote video URL
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Живот

КОРОНА прегореност: Не работиме од дома, туку живееме на работа

Read more

Објавена листата на 25 најубави плажи во светот

Read more

Кога секундите се важни: 8 основни вештини за преживување

Read more

Паметна, верна и самоуверена: Сè што треба да знаете за жената Скорпија

Read more

Магазин

КОРОНА прегореност: Не работиме од дома, туку живееме на работа

Читај повеќе

Зошто Шведска нема „втор бран“ на COVID-19?

Читај повеќе

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Yugo запали по 15 години дремење во пустина

Читај повеќе

Диета која трае само 72 часа - дали би ја пробале?

Читај повеќе
  • filter

Објавена листата на 25 најубави плажи во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога секундите се важни: 8 основни вештини за преживување

Читај повеќе

Љубовна криза: 5 совети кои ќе ви помогнат да ја надминете

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се крие под песокот на Сахара?

Читај повеќе