Шон Бин порача: Престанете да ме убивате

Веројатно знаете дека Шон Бин е актер кој умира во секој филм или ТВ-серија во која игра. Во интервју за The Sun, 60-годишниот актер вели дека има одбиено многу улоги бидејќи луѓето ќе знаат дека неговиот лик ќе умре.

Тој умре како Нед Старк во „The Game of Thrones“, како Боромир во „The Lord of the Rings“, како Алек во „Golden Eye“, но тоа не е сè. Всушност, има умрено 23 пати на екраните.

Актерот вели дека повеќе нема да прифаќа улоги во кои неговиот лик умира.

„Почнав да одбивам улоги бидејќи ми нудат само проекти во кои ме убиваат на половина од филмот. Реков, нема повеќе. Морам да го прекинам тоа и да почнам да преживувам, инаку сето ова ќе биде предвидливо за публиката“, вели Бин.

Тој додава дека во неколку проекти успеал да се договори, го оставиле жив но инсистирале да биде тешко повреден.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Британскиот парламент забранува секс со лице од друго семејство и надвор од домот

Read more

Од другата страна на протестите: Моќни фотографии што мејнстрим медиумите не ги објавуваат

Read more

Филм & ТВ

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Read more

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Клинт Иствуд го прослави 90. роденден

Read more

Сцена

  • play_arrow

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Клинт Иствуд го прослави 90. роденден

Читај повеќе

Се снима српска верзија на серијата „Two and a Half Men“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Читај повеќе