Шон Кемп уапсен поради престрелка

Поранешната НБА ѕвезда, сега 53-годишниот Шон Кемп, е уапсен откако учествувал во престрелка во градот Такома, во сојузната држава Вашингтон.

Полицијата сѐ уште нема официјален извештај за овој настан, но се појавија видео снимки направени од случајни сведоци на настанот. На паркингот речиси дошло до пиштолџиска престрелка меѓу Кемп и непознато лице во соседниот автомобил.

Сѐ се случило во раните попладневни часови во средата, а четири часа по настанот Кемп бил уапсен со уште неколку лица откако на местото на настанот било пронајдено огнено оружје.

Додека играше за Сиетл СуперСоникс, од 1989 до 1997 година, Кемп беше еден од најдобрите крилни центри во лигата, а многумина го нарекуваат иницијатор на лудите забивања во НБА. Со Пејтон и друштвото, тој се настапи за Сиетл во едно големо финале кога доминираа Чикаго Булс и беа подобри од СуперСоникс.

По Сиетл играше и за Кливленд Кавалирс, Портланд Треил Блејзерс и Орландо Меџик, а во кариерата играше на 6 Ол-стар натпревари, додека трипати беше биран во втората најдобра петорка на лигата.

Сиетл СуперСоникс денес не постои откако во 2008 година франшизата се пресели во Оклахома каде стана Оклахома Сити Тандер.

Тагови
реклама

Хиперсоничен авион ќе патува од Европа до Австралија за само 4 часа

Read more

Познати цените за новите Москвич модели

Read more

Италија го забрани ChatGPT, трката за развој излезе од контрола

Read more

Колку долго човек може да остане буден?

Read more

Кошарка

Преродените Лејкерс на праг на директен влез во плеј-оф

Read more

Леброн, носиш пасош?

Read more

Сакраменто по 17 години избори плеј-оф, критично за Далас

Read more

Перо Антиќ реизбран за претседалел на Македонската кошаркарска федерација

Read more
 

Спорт

Ракометната ЛШ ќе се игра и за викенд, тренерите добија право на челенџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Крафт најдолго леташе на Планица

Читај повеќе

Украина донесе одлука која ќе предизвика хаос во светот на спортот

Читај повеќе

Меси има 5 добри причини да се врати во Барса

Читај повеќе
  • play_arrow

Преродените Лејкерс на праг на директен влез во плеј-оф

Читај повеќе
  • play_arrow

Супержена: Го победи ракот и го донесе Челси до полуфинале на ЛШ

Читај повеќе

Куман: Претседателот на Барселона ме излажа за Меси

Читај повеќе

Де Хеа одби да го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

Откриено колку пари заработил Лука Модриќ во кариерата

Читај повеќе