ЛА ЛИГА 2019/20

Шпанците се на ред - Севиљано ќе ја отвори обновената Ла Лига

Шпанската Ла Лига официјално се враќа на 11 јуни и тоа со големото градско дерби Севиљано меѓу Севиља и Бетис, закажано во 22 часот.

Колото ќе се „растегне“ на четири дена – на 12 јуни (петок) ќе играат Гранада - Хетафе, како и Леванте против градскиот ривал Валенсија, што значи дека ќе имаме прилика да го видиме и нашиот репрезентативец Енис Барди.

Барселона игра в сабота на 13 јуни во гости кај Мајорка од 22 часот, а Реал Мадрид следниот ден од 19:30 го дочекува Еибар.

URL

По 28 кола, ситуацијата во Шпанија изгледа вака:

реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Го зголемува ризикот од инфекција: Кој е најлошиот избор на заштитна маска?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Read more

Фудбал

Голот на Пандев против Реал еден од најубавите за Лацио во ЛШ

Read more

Хумелс: Не смееме да му дозволиме на Имобиле да дојде до шанса

Read more

Вечерва почнува новата сезона во Лигата на шампионите

Read more

Робињо: Не ја силував девојката, само ми е жал што ја изневерив сопругата

Read more

Спорт

Ова нема крај: Одложени уште три натпревари во Евролигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Голот на Пандев против Реал еден од најубавите за Лацио во ЛШ

Читај повеќе

Хумелс: Не смееме да му дозволиме на Имобиле да дојде до шанса

Читај повеќе

Вечерва почнува новата сезона во Лигата на шампионите

Читај повеќе

Робињо: Не ја силував девојката, само ми е жал што ја изневерив сопругата

Читај повеќе
  • play_arrow

И Вардар бесен на судиските одлуки

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали 16-годишна девојка е новата ММА ѕвезда?

Читај повеќе

Лампард разочаран: Играчите не му ги слушале инструкциите

Читај повеќе

Хамилтон за скратувањето на викендите: Воздухот 22 дена би бил помалку загаден

Читај повеќе