Шпанка го лажирала сопственото киднапирање, па играла бинго со парите од откупот

Жена од Шпанија го лажирала сопственото киднапирање и искористила голем дел од откупот од 6.000 евра што го платил нејзиниот сопруг за да игра бинго.

Неименуваната 47-годишна жена ја извршила оваа измама додека нејзиниот сопруг бил во болница. Мажот бил преплашен и мислел дека сопругата е во смртна опасност. Така, на 4 октомври повикал полиција и го пријавил наводното киднапирање.

Ја нашле како игра бинго

Во меѓувреме, тој добил пораки, кои всушност ги испратила неговата сопруга, во кои пишувало дека е киднапирана и инструкции како да го плати откупот, пишува The Mirror.

Полицијата ангажирала специјална единица која се занимава со киднапирања и која набрзо утврдила дека станува збор за лажна закана, особено благодарение на видеото на кое се гледа како 47-годишната жена ги подигнува парите за откупот, а потоа оди да игра бинго.

Полицајците ја пронашле во казино во Бадалона, во близина на Барселона, и ја уапсиле среде бинго играта.

Жената е пуштена со кауција додека се води кривична истрага.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Чек дис аут

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Работа од дома, фејлови со мачки

Read more

Што ќе се случи со мегаградовите ако се стопи целиот мраз на Земјата?

Read more

Зошто пилотите чуваат скриена секира во авионот?

Read more
 

Магазин

Кој збор ја одбележа 2021 според речникот Merriam-Webster?

Читај повеќе

Знаци кои укажуваат дека имате висок холестерол

Читај повеќе

Ако сакате долг живот, појадувајте рано наутро

Читај повеќе

Рецепт на денот: Штрудла со ореви

Читај повеќе

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Читај повеќе

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Читај повеќе

Дали бебињата плачат во утробата на мајката?

Читај повеќе

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Читај повеќе