Шпанскиот постпанк бенд Belgrado ќе настапи на Здраво Млади

Традиционалниот скопски фестивал откри уште еден бенд кој ќе го разубави овогодинешното издание.

Станува збор за бендот Belgrado од Барселона. Формиран во 2010, овој постпанк бенд е составен Венецуелци, Англичанец и полска вокалистка.

„Сонот наш од детство, пееја 'ВИС Рисови' 🙂... добро не баш од детство, но бендов го сакаме на нашиот фестивалски постер уште од самите почетоци на Здраво Млади. Ладен постпанк, поладен од најладното скопско утро, кој супер ќе ве освежи во топлото лето 2021“, пишува организаторот на фестивалот.

Дека се работи за популарен бенд говори и фактот што имаат настапи на секој дел од планетава, од Јапонија, Јужна Америка, Мексико, Азија, до Австралија.

Remote video URL

Покрај шпанскиот бенд, потврдени учесници на 11-тото издание на Здраво Млади се и Viagra Boys, Shortparis, Нога Ерез, ИСКРА и Мурман Цуладзе...

Фестивалот ќе се одржи на 26 и 27 август на отворено во паркот на МКЦ, а билетите одамна се во продажба.

реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

МК сцена

Влатко Стефановски слави 50 години кариера

Read more

Концерт „Најдоброто од Копров” на Скопско лето

Read more

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Read more

Режисерка од Нов Зеланд сними филм инспирирана од Пред дождот на Милчо Манчевски

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе