Шпаркасе Банка АД Скопје воведува нов производ – Промотивен депозит плус

Шпаркасе Банка АД Скопје ја збогатува својата депозитна понуда со воведување нов производ – Промотивен депозит плус, со атрактивни фиксни каматни стапки, кои достигнуваат и 2,4% годишно за депозити на 36 месеци. Депозит плус е погоден за клиентите што се заинтересирани да штедат во денари на подолг период.

Станува збор за орочен депозит со гарантирана каматна стапка за целото времетраење на орочувањето на 24 и 36 месеци. Со овој производ, депонентите што ќе отворат традиционален депозит во денари добиваат 2,2% фиксна годишна каматна стапка за денарско штедење на 24 месеци, односно 2,4% за денарско штедење на 36 месеци. Кај Депозит плус постои можност за месечна и рочна исплата на камата, додека минималниот влог за отворање на овој депозит е 2.000 денари.

Промотивниот период на понудата е предвидено да трае до 20.09.2022 година. Повеќе детали за овој производ можете да пронајдете на веб-страницата на Шпаркасе Банка.

Шпаркасе Банка претставува сигурен и стабилен партнер, дел од најсилната банкарска групација во Југоисточна Европа која бележи повеќе од 200 години традиција во штедење. Штедењето е корисна навика што подразбира редовно издвојување определен процент од приходот за обезбедување економска сигурност и полесно справување со очекуваните и неочекуваните трошоци или, едноставно, за исполнување некоја поголема желба.

Групацијата Ерсте и Штаермеркише Шпаркасе е една од водечките групации во областа на финансиски услуги во Средна и Источна Европа и опслужува повеќе од 17 милиони клиенти преку 3.200 експозитури. Во Македонија, групацијата е застапена со Шпаркасе Банка и Шпаркасе Лизинг и опслужува повеќе од 120.000 клиенти во 36 експозитури.

*Промотивен текст

реклама

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Зошто Кинезите престанаа да ги исплаќаат кредитите за стан?

Read more

Експертите многу јасно објаснија дали треба да се тушираме наутро или навечер

Read more

Промо

Виталиа ја прошири дистрибутивната мрежа до Буркина Фасо и Руанда

Read more

Шпаркасе Банка најдобри во класата – Активација за кампањата „Happy VISA Weekends“

Read more

Шпаркасе Банка АД Скопје воведува нов производ – Промотивен депозит плус

Read more

Пеколни горештини: Колку е важен клима уредот за вашето здравје?

Read more
 

Ново

Чаша млеко со јаболков оцет против запек и за побрз метаболизам

Читај повеќе

Јужна Кореја победник на ракометниот Мундијал во Скопје

Читај повеќе

Научна студија: Никаде на Земјата дождовницата не може да се пие

Читај повеќе

Швјонтек: Ќе играм послободно, бидејќи веќе не морам ништо да докажувам

Читај повеќе
  • play_arrow

Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Читај повеќе

Во ИЈЗ се проверува дали пациент од Кичево има мајмунски сипаници

Читај повеќе

Албумот на Panini за Мундијалот во Катар излегува на 24 август

Читај повеќе

На Табановце за излез се чека 90 минути, на Пелинце еден час

Читај повеќе

Манчини ги прогласи фаворитите за освојување на Серија А

Читај повеќе