Шпецле - заборавено југословенско јадење

Шпецле е старо јадење кое се прави од тесто, а може да се јаде и во солена и во блага варијанта. Ова јадење домаќинките во Југославија често го служеле, а денес речиси никој ниту го знае ниту го пробал.

Се работи за традиционално германско јадење (Spätzle) од регионот Швабија кое некогаш ширум Југославија било често подготвувано. Шпецлите се замена за тестенини и можат да се служат на најразлични начини, а подготовката е многу едноставна, како што се и евтини состојките.

Потсетува на подготвување кнедли за супа, а може да се служи како замена за шпагети, како додаток за месо во сос, со гулаш, со кашкавал... Дури постои и блага варијанта на ова јадење, па може да го послужите со мак, ореви, чоколадо... Југословенските домаќинки знаеле што е добро, па ова јадење често се наоѓало на трпезите ширум старата држава.

Потребни состојки:

  • 3 јајца
  • 3-5 лажици брашно
  • прстофат сол

Подготовка:

Изматете ги јајцата и постепено додавајте брашно бидејќи смесата не смее да биде премногу густа. Тестото треба да биде погусто отколку она за палачинки, а многу поретко од она што се прави за резанки за супа. Над тенџере со провриена вода поставете ренде и со лажица турајте од смесата и потоа полека повлекувајте низ дупките за да направите шпецли и тие да паднат во водата. Доколку имате округло ренде, ставете го над тенџерето и на ист начин ставајте и рендајте го тестото. Сварените шпецли ќе испливаат на површина, потоа процедете ги, прелијте ги со масло, промешајте и поклопете. Постапката повторувајте ја додека не го потрошите тестото.

Remote video URL
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more

Рецепти

Идеја за ручек: Лосос на грчки начин

Read more
Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Read more

За гурмани - француско средновековно јадење од грав со 3 вида месо

Read more

Како правилно се сече варено јајце?

Read more
 

Магазин

  • filter

Туристи на нога: Најдобри европски градови за љубителите на пешачење

Читај повеќе

Хиперактивност: Причина, симптоми и како се третира овој проблем кај децата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум начини како да го намалите ризикот од канцер

Читај повеќе

Како треба да ја миете косата ако брзо се масти?

Читај повеќе

Идеја за ручек: Лосос на грчки начин

Читај повеќе

Жените подобро работат во потопли простории, мажите во поладни

Читај повеќе
  • play_arrow

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Читај повеќе

Клиторисот има и друга функција, освен сексуална

Читај повеќе

Кој ќе биде најсреќниот месец во 2023 година за секој знак од Зодијакот?

Читај повеќе