Што ако НАСА воопшто не постоеше?

Во епизода на серијалот „Што ако“ на YouTube каналот Unveiled се анализира прашањето што ако никогаш не постоеше најпознатата вселенска агенција во светот – НАСА.

Што ако никогаш не беше создадена американската агенција која досега на светот му има дадено огромен број научни откритија, сознанија и технолошки достигнувања?

реклама

Наука

Јапонскиот робот на Месечината ја преживеа „лунарната ноќ“

Read more

Нови откритија за мистериозниот натпис на бронзена рака стара 2.000 години

Read more

Во Бугарија откриена гробница стара 1.800 години: Раскажува тажна семејна приказна

Read more

Пронајдена најголемата змија во светот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Седум најдобри напаѓачи на 21 век

Read more
play_arrow

Човек, помогни ми со мачево

Read more
play_arrow

Кога животните бараат помош

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за новата вселенска серија Constellation

Read more
play_arrow

Како Бил Гејтс го фалеше Apple?

Read more
play_arrow

5 чекори како да набилдате грбни мускули

Read more
play_arrow

Актери и актерки кои освоиле Оскар со мала минутажа во филмот

Read more
play_arrow

8 начини како да топите маснотии додека спиете

Read more
play_arrow

15 места на Земјата каде е нелегално да стапнете

Read more
play_arrow

7 најпотценети фудбалери на денешницата

Read more
play_arrow

Армија краби штитат робот од раи

Read more
play_arrow

5 причини зошто „здравата исхрана“ ве прави подебели

Read more