Што ако универзумот престане да се шири?

Колку и да сакаме да скокнеме во различни временски епохи, за жал, времето е линеарно. Секогаш се движи напред, секунда по секунда. И како што времето се движи напред, така се движи и просторот, и сѐ што е внатре во него.

Затоа универзумот продолжува да се шири  - затоа што тоа го прави уште од почетокот на времето. Но, што би се случило ако универзумот каже –доста! Што ако универзумот реши дека повеќе нема да мрда?

Factnomenal анализира што би се случило ако универзумот престане да се шири.

реклама

Наука

Дали црните дупки се зголемуваат како што универзумот се шири ?

Read more

Што ако НАСА воопшто не постоеше?

Read more

Археолог случајно ја откри најстарата дрвена градба, направена пред 500.000 години

Read more

Каде е антиуниверзумот во кој времето тече наназад?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што ако НАСА воопшто не постоеше?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Barbie

Read more
play_arrow

Како би изгледала брзината на светлината на Земјата?

Read more
play_arrow
Девет проверени рецепти против мамурлак

9 проверени рецепти против мамурлак

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за The Wonderful Story of Henry Sugar

Read more
play_arrow

Детали во Barbie што ги забележуваат само возрасните

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со My Big Fat Greek Wedding 2

Read more
play_arrow

Најсмешните возачки фејлови на неделата

Read more
play_arrow

Неверојатниот подем на фудбалската репрезентација на Јапонија

Read more
play_arrow

Зајков: Со Малта треба да одиграме одговорно

Read more
play_arrow

Како засекогаш да се ослободите од салото на стомакот?

Read more
play_arrow

Јунакот од Палермо: Знаеме против кого играме, Италија ќе сака да се реваншира

Read more