Што бараат силните и независни жени од својот партнер?

Силните и независни жени на прво место ги ставаат своите вредности и квалитети, па во склад со своjoт карактер, очекуваат и определени квалитети од својот партнер. Кога конечно ќе дозволат некој да влезе во нивниот живот, сакаат да знаат дека конечно го пронашле својот партнер, кој може да им парира во сè.

Според нив, идеалниот маж треба да ги поседува следните квалитети.

Пристојност

Таа е дама и покрај себе сака да има џентлмен кој ќе ѝ го разубавува денот. Нежноста, внимателноста и пристојноста се сето она што го очекува од партнерот.

Почит

Жените сакаат нивниот партнер да ги почитува, затоа што се свесни дека го заслужуваат тоа. Почитувањето треба да биде основа на секој меѓучовечки однос.

Самостојност

Силните жени држат до себе, до своето време и потреби, а истото го очекуваат и од партнерот. Тие сакаат силен и самостоен маж кој може да им парира во сè и нема да се изгуби во сенката на својата партнерка. 

Искреност

Жената којашто знае што сака во животот, знае колку е важна вистината и како да се држи до неа. Таа од својот партнер бара отворен и искрен однос и не би сакала да има маж кој нема храброст да го каже она што сака и чувствува.

Добра смисла за хумор

Независните жени одлично знаат што значи да се биде под стрес, па затоа бараат некој кој ќе ги насмее и покрај кој ќе заборават на сите грижи и проблеми.

Компромис

Независната жена е свесна дека сите сме различни, но за да опстои врската, неопходно е и двајцата партнери да покажат разбирање и да прават компромис во секојдневните ситуации.

реклама

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Што се случува доколку секој втор ден правите по 200 склекови?

Read more

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Read more

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more

Љубов и секс

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Read more

Дали љубомората е болна, но неопходна емоција?

Read more

Од машки агол: Правила за незаборавен орален секс

Read more

Секс без табуа - работи во кои не треба да верувате, според научниците

Read more

Магазин

Одложен традиционалниот карневал во Рио де Жанеиро

Читај повеќе

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Чоколадни мафини со крем и парчиња чоколадо

Читај повеќе

Кои се најпаметните градови во светот?

Читај повеќе

Еко-концепт: Облакодер дизајниран да го впива загадувањето од воздухот

Читај повеќе
  • play_arrow

5 чекори за здрав живот на доктор Ентони Балдузи

Читај повеќе

Три најсебични хороскопски знаци

Читај повеќе
  • filter

Како да ја употребите бојата на сезоната во вашето есенско реновирање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Оружје, пари, накит и секс-играчки пронајдени кај сибирскиот Исус

Читај повеќе