Што да гледате на Netflix следнава недела?

Популарната стриминг платформа Netflix има супер програма за следнава недела (10-16 август), и тоа голем дел се премиери.

Овие три содржини ги издвојуваме за вас, а подолу може да ја видите целосната листа на содржини што ќе бидат достапни на Netflix од оваа недела.

Mr. Peabody & Sherman (2014)

Вторник, 11 август

Remote video URL
The Legend of Korra (4 сезони)

Петок, 14 август

Remote video URL
Project Power

Петок, 14 август

Remote video URL

Целосна програма

10 август

GAME ON: A Comedy Crossover Event (Season 1)

Julie and the Phantoms (Season 1)

Nightcrawler (2014)

The Lost Husband (2020)

11 август

Mr. Peabody & Sherman (2014)

Rob Schneider: Asian Momma, Mexican Kids (2020)

12 август

Gunjan Saxena: The Kargil Girl (2020)

Scary Movie 5 (2013)

(Un)Well (Season 1)

13 август

Safety Not Guaranteed (2012)

An Easy Girl / Une fille facile (2020)

14 август

3% (Season 4)

Beyond the Boundary: ICC Women’s T20 World Cup Australia 2020 (2020)

Fearless (2020)

Glow Up (Season 2)

Nigerian Prince (2018)

Octonauts & the Caves of Sac Actun (2020)

Project Power (2020)

Teenage Bounty Hunters (Season 1) N

The Great Heist / El robo del siglo (Season 1) N

The Legend of Korra (Seasons 1-4)

15 август

Ojo’s in d’ House (Season 1)

Rita (Season 5)

Stranger (Season 2)

Takki (Limited Series)

The Game (Seasons 1-3)

16 август

Johnny English (2003)

Les Misérables (2012)

Seventh Son (2014)

Тагови
реклама

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Неверојатни факти за животот во Шведска

Read more

Моќни илустрации ги покажуваат разликите меѓу Истокот и Западот

Read more

Филм & ТВ

Никол Кидман и Хју Грант во новата мини-серија „The Undoing“ на HBO

Read more

„Dream Home Makeover“ - ново шоу за реновирање на Netflix

Read more

„Хакер“ со Steffonator во „Синеплекс“ од 1 октомври

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Сцена

  • play_arrow

Никол Кидман и Хју Грант во новата мини-серија „The Undoing“ на HBO

Читај повеќе
  • play_arrow

„Dream Home Makeover“ - ново шоу за реновирање на Netflix

Читај повеќе

„Хакер“ со Steffonator во „Синеплекс“ од 1 октомври

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix изненадување – ја најави серијата „Resident Evil: Infinite Darkness“

Читај повеќе
  • play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Читај повеќе
  • filter

Доделени наградите на 19. Синедејс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Џеј Ло и Малума со секси спот за песните „ Pa Ti + Lonely“

Читај повеќе