Што да направите ако партнерот ви е супер, но сексот е лош?

По одредено време, дури и на најдобрите бракови им се случува сексот да стане досаден, едноличен или да го снема. Паровите најчесто овој проблем го игнорираат, па со текот на времето тој станува сè поголем и поголем.

Но, за секој проблем постои решение, па и за овој.

Преземете иницијатива

Ако сте свесни дека нешто не е во ред, следниот логичен чекор е да се обидете да ги исправите работите. Преземете го проблемот во свои раце и најдете решение. Покажете му на партнерот што ви се допаѓа, пробајте нешто ново и веднаш ќе забележите подобрување.

Наместо вообичаената секс поза, изненадете го партнерот со друга. Затворете му ги очите со марама, направете му нешто што никогаш порано не сте го направиле, а сте сакале.

Разговарајте за тоа што ве мачи

Секс проблемите можеби не се најпријатната тема за разговор, но ќе се изненадите колку подобро ќе се чувствувате кога искрено ќе поразговарате со партнерот. Признајте му дека имате проблем и потоа обидете се заедно да дојдете до решение. Секоја добра врска се основа на искреност.

Не се плашете од секс играчки

Кај нас, секс играчките и понатаму се табу, но никој не мора да знае што правите во спалната соба. Искусните парови велат дека токму овие помагала им го спасиле сексуалниот живот, па затоа не се срамете да навратите во најблискиот секс шоп.

Не е тајна дека мажите не сакаат вибратори, бидејќи ги доживуваат како еден вид закана. Затоа, не чекајте на нив, одберете си играчка која најмногу ви одговара и зачинете го сексуалниот живот.

Тагови
реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Љубов и секс

Како сексот да трае подолго?

Read more

Како да препознаете дали партнерот ве лаже?

Read more

Пет прашања кои мора да си ги поставите себеси пред да стапите во брак

Read more

Три зборови кои мажите мразат да ги слушнат од жените

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Вистината боли: Како изгледа реална новогодишна реклама?

Читај повеќе

Како сексот да трае подолго?

Читај повеќе

Попладневната дремка прави чуда, но само ако дремете правилно

Читај повеќе

Пеле останува во болница поради респираторна инфекција

Читај повеќе

Која е најдобрата храна за црниот дроб?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци на кои декември ќе им биде особено тежок

Читај повеќе
  • play_arrow
Лазања со пилешко

Рецепт на денот: Лазања со пилешко

Читај повеќе
  • play_arrow

Како слепо момче го „виде“ голот на Меси?

Читај повеќе

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Читај повеќе