Што да направите ако партнерот ви е супер, но сексот е лош?

По одредено време, дури и на најдобрите бракови им се случува сексот да стане досаден, едноличен или да го снема. Паровите најчесто овој проблем го игнорираат, па со текот на времето тој станува сè поголем и поголем.

Но, за секој проблем постои решение, па и за овој.

Преземете иницијатива

Ако сте свесни дека нешто не е во ред, следниот логичен чекор е да се обидете да ги исправите работите. Преземете го проблемот во свои раце и најдете решение. Покажете му на партнерот што ви се допаѓа, пробајте нешто ново и веднаш ќе забележите подобрување.

Наместо вообичаената секс поза, изненадете го партнерот со друга. Затворете му ги очите со марама, направете му нешто што никогаш порано не сте го направиле, а сте сакале.

Разговарајте за тоа што ве мачи

Секс проблемите можеби не се најпријатната тема за разговор, но ќе се изненадите колку подобро ќе се чувствувате кога искрено ќе поразговарате со партнерот. Признајте му дека имате проблем и потоа обидете се заедно да дојдете до решение. Секоја добра врска се основа на искреност.

Не се плашете од секс играчки

Кај нас, секс играчките и понатаму се табу, но никој не мора да знае што правите во спалната соба. Искусните парови велат дека токму овие помагала им го спасиле сексуалниот живот, па затоа не се срамете да навратите во најблискиот секс шоп.

Не е тајна дека мажите не сакаат вибратори, бидејќи ги доживуваат како еден вид закана. Затоа, не чекајте на нив, одберете си играчка која најмногу ви одговара и зачинете го сексуалниот живот.

Тагови
реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Која храна докажано го намалува нивото на холестерол?

Read more

Љубов и секс

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Која е идеалната разлика во години за успешна врска?

Read more

7 прашања за сексот што ги мачат луѓето во долги врски

Read more

Кои се најсреќните, а кои најтешките години во бракот?

Read more
 

Магазин

Арогантните луѓе имаат една заедничка работа – типот на родителско воспитување

Читај повеќе

Неколку трикови за чистење на кадата без абразивни хемикалии

Читај повеќе

Избришете го нејзиниот број: Типови на „пријателки“ кои не ви требаат во животот

Читај повеќе

Како да ги научите децата правилно да ја користат технологијата?

Читај повеќе

Симптоми на рак на панкреасот што може да се појават неколку месеци пред дијагнозата

Читај повеќе

Пет хороскопски парови кои се најдобри бизнис партнери

Читај повеќе
  • play_arrow

4 вежби без опрема што ќе ви го трансформираат целото тело за само 4 недели

Читај повеќе
  • play_arrow

Работи што е тешко да ги правиш додека трчаш

Читај повеќе

Како правилно се чистат екраните?

Читај повеќе