Што другите луѓе мислат за вас според вашиот хороскопски знак?

Сигурно ви се случило да се запознаете со некого и да ве праша „а што си во хороскоп?“. Луѓето често формираат мислење за некого врз основа на неговиот хороскопски знак.

Еве како астрологијата влијае врз мислењето на другите луѓе за вас.

Овен

Овните на прв поглед изгледаат како да се многу незаинтересирани и флегматични. Но, тие се многу забавни и избувливи. Луѓето за нив сметаат дека постојано се натпреваруваат и сакаат да се расправаат.

Бик

Биковите не сакаат да изгледаат како да се неуредни и мрзливи. Секогаш се трудат да изгледаат убаво кога излегуваат некаде. Меѓутоа, нивната потреба за совршенство не е знак дека се арогантни. Тие се многу дружељубиви.

Близнаци

Луѓето ги сметаат Близнаците за авантуристи бидејќи сакаат да ризикуваат. Луѓето родени во овој хороскопски знак не се грижат дали тоа што ќе го облечат ќе им се допадне на другите луѓе и не се грижат отворено да го кажат своето мислење. Иако изгледаат како да се арогантни, тие се многу чувствителни.

Рак

Припадниците на овој хороскопски знак се чувствителни и внимателни. Внимаваат на чувствата на другите луѓе и се обидуваат да им покажат дека се грижат за нив. Сите луѓе сметаат дека Раковите се премногу чувствителни, но доколку ги повредите ќе ви покажат колку можат да бидат агресивни.

Лав

Лавовите ги бие лош глас дека се егоистични, горделиви...Под оваа маска се кријат скромни и добри личности кои понекогаш се однесуваат така за да се заштитат себеси бидејќи се премногу емотивни.

Девица

Девиците оставаат впечаток дека се неуредни. Всушност, понекогаш се збунети бидејќи имаат премногу обврски за кои сметаат дека можат да ги завршат па поради тоа секогаш брзаат.

Вага

Вагите секогаш се насмејани, па луѓето често велат дека тие се најпозитивниот хороскопски знак. Меѓутоа, Вагите се почувствителни отколку што мислите.

Скорпија

Луѓето родени во овој хороскопски знак се многу страстни и искрени. Тие сакаат да се истакнат во општеството. Можеби изгледаат како да се постојано нервозни, но тие се спокојни и не се нервираат за проблемите што не ги засегаат.

Стрелец

Стрелците се родени оптимисти. Сакаат да патуваат и да се забавуваат и луѓето ги сметаат како такви. Но, тие имаат и своја чувствителна страна која се трудат да ја сокријат од светот.

Јарец

Јарците се одговорни и зрели луѓе. Сакаат да се дружат и да се истакнат во друштвото. Сепак, бираат пред кого ќе ја отворат нивната душа.

Водолија

Водолиите се многу интелигентни и со нив може да разговарате за сите теми. Понекогаш делуваат како да се премногу затворени во себе, но тоа не е вистина – потребно им е малку време за да ве запознаат.

Риби

Рибите ја кријат својата убавина. Тие се креативни и ги почитуваат луѓето кои сакаат уметност. Рибите се чувствителни и секогаш се грижат за нивните сакани. Имаат посебен стил на облекување, а многу се поодговорни отколку што изгледа.

реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Живот

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Read more

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Read more

Модната еволуција на Скопје - спојување на стилот и одржливоста на 27. издание на Моден викенд Скопје

Read more
 

Магазин

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Читај повеќе

Две причини зошто мажите одлучуваат да стапат во брак

Читај повеќе
  • play_arrow

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Читај повеќе

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Читај повеќе

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои често остануваат во лоши и токсични врски

Читај повеќе

12 причини за лош здив - можe да укажуваат на сериозен здравствен проблем

Читај повеќе

Карактерни особини на мажите кои имаат богат сексуален живот

Читај повеќе