Што е тоа ново, здраво и убаво спакувано на рафтовите во македонските маркети?

Дали сте од оние кои при купувањето најпрво им се буди интерес за производ со впечатлива амбалажа?

Дали тоа може да ви биде и причина да излезете од секојдневната рутина и да купите производ со кој и не сте толку запознаени?

Несомнено, амбалажата остава впечаток. Од друга страна, квалитетот е и понатаму исклучително важен и е главната причина зошто се приврзуваме за некој производ.

А кога ќе ги добиете и едното и другото во практично пакување полно со витамини, тогаш секое купување е значително олеснето.

Ако барате доза на здрава енергија што ќе ве придвижи брзо, тогаш решението е на полиците на вашиот маркет.

Вашите омилени Виталиа овесни каши, во бело практично пакување, сега имаат уште подобра рецептура. Веќе од самата амбалажа ќе дознаете сè за вашата омилена доза витамини.

Најпрво, изберете го вашиот омилен вкус. Пробајте по една каша за секој ден - од шест вкусови достапни. Кашата со вкус на чиа и карамел е без додаден шеќер и се препорачува за дијабетичари.

Ако малината е вашето омилено овошје, оваа каша, засладена со фруктоза, ќе ви ги разбуди сетилата и ќе ви ја врати силата. Веганите избираат овесна каша со вкус на брусница и киноа, засладена со кафеав шеќер.

Вегетаријанците, без многу дилеми, се одлучуваат за вкус на чоколадо, или чоколадо, банана и киноа, но и за неодоливата овесна каша со јаткасти плодови.

Сите овесни каши од Виталиа се збогатени со 8 витамини, особено со важните Б витамини, чија функција е да ја подигнат енергијата на организмот и да ја забрзаат работата на мозокот и метаболизмот. Нивната суштинска улога е да го одржуваат телото здраво.

Виталиа овесните каши се разликуваат од сите останати производи од ваков тип бидејќи содржат над 75% целозрнести овесни снегулки, најголем процент на протеини и најмал процент на шеќер.

Практичната амбалажа ги прави лесни за употреба, се подготвуваат со вода, млеко, јогурт или природен сок за само две минути, а се консумираат уште побрзо!

Уживајте во уникатните вкусови и нежната кремаста текстура за појадок или ужина и нека Виталиа овесните каши бидат вашата НОВА здрава навика!

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Промо

4 работи што ги прават Daikin прочистувачите на воздух супериорни

Read more

Визијата станува реалност – Започна продажбата на електричниот Volkswagen ID.3

Read more

Пролетна понуда која не се пропушта – уживајте во беспрекорно чист дом со неверојатните Samsung попусти

Read more

Што е тоа ново, здраво и убаво спакувано на рафтовите во македонските маркети?

Read more
 

Ново

Истрага за местење натпревари во српското фудбалско првенство

Читај повеќе

Смути од само неколку состојки за чистење на црниот дроб и цревата

Читај повеќе
  • filter

Паркот на природата „Езерани“ плени со својата разновидност и убавина

Читај повеќе

Во ковид-центрите во земјава се лекуваат 1.699 пациенти

Читај повеќе

Србите од средина на април ќе можат во Грција, а од 14 мај и преку С. Македонија

Читај повеќе

Идеја за ручек: Печени пилешки прсти

Читај повеќе

МОН: Нови наставни програми за првачињата – основа и поттик за креативен пристап во наставата

Читај повеќе

Бразил е закана за целиот свет, откриени 92 мутации на коронавирусот

Читај повеќе

Град Скопје наскоро ќе почне со имплементација на проектот – брз автобуски превоз

Читај повеќе