Што ја прави жената фатална, а нема врска со нејзините облини?

Ако е девојката совршено згодна тоа не значи дека е фатална жена. Што ја прави една жена фатална во очите на другите?

Неретко се случува сите мажи да занемат пред присуството на убава жена. Но, ако таа го нема тоа нешто што ја прави интересна, по половина час мажите ќе го изгубат интересот за неа.

Од друга страна, британско истражување покажува дека фатална девојка е онаа која ги привлекува мажите со нејзината харизма, однесување, самодоверба и сигурност. Таа не привлекува внимание со откриено деколте и истакнати облини, туку со нејзиното однесување. Мажите сакаат интелигентни жени со добра смисла за хумор, велат експертите.

Смислата за хумор на жената привлекува мажи, бидејќи денешното време е преполно со стрес, а мажите копнеат за опуштање и смеење. Покрај тоа, мажите се многу компетитивни па целиот живот се трудат да бидат најдобри и најпаметни, за нив нема ништо поубаво од тоа кога можат добро да се насмеат, пошегуваат и забавуваат.

Значи, добрата смисла за хумор е најсилната одлика на фаталната жена и скоро секој маж експресно ќе го привлече со оваа карактеристика.

реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Поради стечајот на Еуростандард банка од денеска АД „Пошта“ не може да ги обезбеди финансиските услуги

Read more

Франција со воено присуство се вмешува во грчко-турскиот спор

Read more

Љубов и секс

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Read more

Колку калории се трошат за време на сексот?

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

Магазин

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Читај повеќе
  • play_arrow

Кралица на летото: Зошто треба да јадете пченка?

Читај повеќе

Научно докажано: Дали стресот навистина дебелее, а плачењето помага за слабеење?

Читај повеќе

Ручек како од ресторан: Ароматично телешко со шампињони

Читај повеќе
  • filter

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Читај повеќе

Дизајн за авионите по пандемијата: Повеќе простор, помалку контакти

Читај повеќе