Што ќе се случи ако 30 дена тренираш како Арнолд Шварценегер?

А.С.
/ 03.03.2021 / 11:34

Фитнес јутјуберот Кол Бејкер сними серија видеа со предизвици во траење од 30 дена во кои избира режим на вежбање на одредена славна личност.

Во своето последно видео, Бејкер покажа како поминал еден месец на тренинг според фитнес режим на светски познатиот бодибилдер и легенда на акциониот филм Арнолд Шварценегер.

Првиот ден беше посветен на тренингот на градите и грбот, додека вториот ден вежбите беа фокусирани на рацете. Нозете и стомачните мускули се на распоред на следниот тренинг. Потоа, во текот на остатокот од месецот, овој циклус се повторува.

„На почетокот имав 75,5 килограми. Сепак, по 30 дена... Сега имам повеќе од 77 килограми“, откри тој на крајот од предизвикот.

Во видеото, погледнете како изгледаа неговите тренинзи и каква промена доживеа.

Remote video URL
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Фит

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Read more

Што да правите пред тренинг за да согорите повеќе калории?

Read more

Џеј Ло пак покажа зошто се исплати да најдете мотивација за вежбање

Read more

Бодибилдерката која сака да има најголем природен задник во светот

Read more
 

Магазин

Смути од само неколку состојки за чистење на црниот дроб и цревата

Читај повеќе

Идеја за ручек: Печени пилешки прсти

Читај повеќе

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Читај повеќе

Рецепт на денот: Запечени енчилади со пилешко и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е чипираниот мајмун на Илон Маск кој игра видеоигра со помош на неговите мисли

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Читај повеќе

Седум прашања за сексот што ги мачат луѓето во долги врски

Читај повеќе