Што ќе се случи ако не користите сапун 1 месец?

Во просек, 8 минути дневно трошиме за туширање, а во период од 12 месеци трошиме околу 30 сапуни и 11 гелови за туширање.

Дали знаете што ќе се случи ако престанете да користите сапун или шампон кога се туширате?

На првиот ден од експериментот, истуширајте се само со топла вода и ставете дезодоранс направен од природни состојки. Можеби мислите дека ќе мирисате непријатно, но тоа нема да се случи.

Што ќе се случи со вашето тело доколку не користите сапун 1 месец, погледнете во новото, интересно видео на Bright Side.

Remote video URL
реклама

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more

Путин: Замислете да испратиме војска до вашите граници

Read more

Чек дис аут

Дупка „проголта“ паркиран автомобил во Индија

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Read more

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Read more
 

Магазин

Кои се симптомите на индискиот сој на коронавирус?

Читај повеќе

Идеја за десерт: Павлова торта

Читај повеќе
  • filter

Пентхаус во Мајами е најскапата недвижност платена со криптовалута

Читај повеќе
  • play_arrow

Дупка „проголта“ паркиран автомобил во Индија

Читај повеќе

Научно докажано: Боењето и цртањето ги намалуваат стресот и анксиозноста

Читај повеќе
  • play_arrow

Поради убавата насмевка го сметаат за најзгодниот учител во Австралија

Читај повеќе

Секс ситуации во кои жените најмногу грешат

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Читај повеќе

Како учењето на странски јазици влијае врз развојот на мозокот кај децата?

Читај повеќе