Што ќе се случи ако не пиете вода?

Цел живот слушаме дека треба да пиеме 8 чаши вода на ден и дека дехидрираноста е најголемиот непријател. Но, дали знаете што би се случило ако воопшто не пиете вода?

60% од нашето тело е вода, па затоа не треба да се потенцира нејзината важност. Но, колку всушност треба да пиеме за да останеме здрави и каква улога игра тоа во нашите животи?

Погледнете го видеото и дознајте!

реклама

Чек дис аут

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Read more

Како би можело да изгледа животот по 1000 години?

Read more

Најмали меѓу комшиите: Како стоиме на мапата за големина на пениси во Европа?

Read more

Милијардерот Маезава бара друштво за патување на Месечината

Read more

Нови видеа

play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Read more
play_arrow

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Read more
play_arrow

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши видеоигри за 2020

Read more
play_arrow

Политика и спорт: Што се случува во кинеската Суперлига?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Coming to America“

Read more
play_arrow

Топ 20 нови игри за PS4

Read more
play_arrow

Седум клубови со платен список „полесен“ од платата на Лео Меси

Read more
play_arrow

Топ 10 сцени во кои „The Simpsons“ го исмеваат „Family Guy“

Read more
play_arrow

Зошто несаканите ефекти од вакцините се всушност добра работа?

Read more
play_arrow

Седум одлични фудбалери кои дремат на клупа сезонава

Read more