Што ќе се случи ако Земјата престане да се врти?

Можно е еден ден, милијарди години отсега, Земјата да застане. Но, големи се шансите други настани да се случат пред тоа, како на пример Сонцето да ја проголта планетата. Така, нема шанси Земјата одеднаш да престане да се врти во скоро време. Но, ајде само за момент да претпоставиме дека Земјата одеднаш престанала да ротира и да погледнеме што ќе се случи со нас и со планетата.

реклама

Чек дис аут

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Работа од дома, фејлови со мачки

Read more

Што ќе се случи со мегаградовите ако се стопи целиот мраз на Земјата?

Read more

Зошто пилотите чуваат скриена секира во авионот?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more
play_arrow

Запуштен стан од 24 квадрати претворен во мал рај

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејлови со мачки

Read more
play_arrow

Што ќе се случи со мегаградовите ако се стопи целиот мраз на Земјата?

Read more
play_arrow

Зошто пилотите чуваат скриена секира во авионот?

Read more
play_arrow

Знаци што откриваат дека некој е на стероиди

Read more
play_arrow

10 малку познати, но многу интересни факти за Земјата

Read more
play_arrow

Зошто треба да јадете намирници богати со цинк?

Read more
play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Read more
play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Read more
play_arrow

40 минути интензивни вежби за активирање на сите мускули

Read more
play_arrow

Кога забавата не се одвива според планираното, фејл компилација

Read more