Што ќе се случи доколку пешачиме секој ден?

М.С.
/ 27.06.2020 / 11:16

Во новото видео на YouTube каналот The Fit Father Project, д-р Ентони Балдузи објаснува колку е важно да пешачиме секој ден.

Тој истакнува дека со пешачењето значително го подобруваме здравјето на срцето, но исто така го забрзуваме метаболизмот што резултира со слабеење.

Препорачува да пешачите наутро, доколку имате време, но најдобро е да пешачите по обилен оброк во попладневните часови.

Свежиот воздух го смирува нервниот систем, па ќе се чувствувате многу подобро по пешачењето.

Погледнете го видеото.

реклама

Фит

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more

Колку кардио е потребно за да се стопат наслагите околу стомакот?

Read more

Со јога до здраво срце

Read more

Нови видеа

play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more
play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more
play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Read more
play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more
play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more
play_arrow

Како солзавецот стана „омилено оружје“ на американските полицајци?

Read more
play_arrow

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more