Што ќе се случи во човечкото тело ако хибернира 100 години?

Дали е можно човекот да спие 100 години? Која технологија би била потребна? Што би се случило со човечкото тело за време на стогодишна хибернација? И што би можело да ги чека тие луѓе во далечната иднина?

реклама

Чек дис аут

Како звучеле јазиците на Викинзите, Ацтеките, Египќаните, Римјаните...?

Read more

Инфлуенсерски сон: Дизајнерски чизми со Телетабиси чинат 2.500 долари

Read more

Австралиец го собори светскиот рекорд - сурфаше повеќе од 30 часа

Read more

Дали е добро да слушате музика додека работите?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како изгледа зајдисонце на Марс?

Read more
play_arrow

Топ 10 најтрогателни моменти во The Big Bang Theory

Read more
play_arrow

Дронска снимка од страшниот судир на возови во Грција

Read more
play_arrow

15 највисоки бродови во светот

Read more
play_arrow

Како станав меме?

Read more
play_arrow

Безбедносна камера го снимила судирот на возовите во Грција

Read more
play_arrow

Она кога ќе станеш меме преку ноќ

Read more
play_arrow

15 најубави патишта во светот

Read more
play_arrow

Како да почнете да размислувате како богат човек?

Read more
play_arrow
Јога вежби за олеснување на болките во грбот

Јога вежби за ублажување на болките во грбот

Read more
play_arrow

Топ 10 цртани филмови кои заборавивме дека постојат

Read more
play_arrow

15 најопасни места на Земјата

Read more