Што мислат навистина Џејмс и Ларс од „Металика“ за Лејди Гага?

Џејмс Хетфилд и тапанарот Ларс Улрих од „Металика“ се потсетија на настапот во живо на доделувањето на Греми наградите во 2017 година заедно со поп-ѕвездата Лејди Гага.

Во емисијата SiriusXM на Хауард Стерн пред два дена, тие зборуваа за планираниот драјв-ин концерт и за соработката со Лејди Гага во 2017 година. Бендот сподели и како членовите се зближиле повеќе за време на пандемијата.

Настапот во живо на Греми наградите во 2017 година беше малку катастрофален, од технички аспект. Тонците од тимот на Греми не го приклучија микрофонот на Хетфилд, па тој и Гага пееја на нејзиниот микрофон за време на изведбата на „Moth Into Flame“.

„Едноставно ја почитувам како артист. Беше дојдена два часа пред да стигнеме ние, работеше на нејзините потези и смислуваше нови работи. Таа е екстремно креативен и бестрашен уметник“, рече Хетфилд.

Ларс Улрих додаде:

„Лејди Гага, конкретно, обожава метал. Ми кажа дека ‘Metal Militia’, песна од нашиот прв албум ‘Kill ‘Em All’, ѝ била омилена песна на времето“.

Погледнете ги нивната генерална проба и настапот на Греми наградите:

Remote video URL
Remote video URL
реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Експресен одговор за Навални од Кремљ

Read more

Музика

Џеј Ло и Малума со секси спот за песните „ Pa Ti + Lonely“

Read more

Најмудрите зборови на Милан Младеновиќ што важат и денес

Read more

„Њу ордер“ се пофалија со наградата од фестивалот Скопје Синема Сити

Read more

Колкупати „Metallica“ гостувала во секоја земја?

Read more

Сцена

  • play_arrow

Рецесијата ништо не им може: Кајли Џенер и Кање Вест со огромен профит

Читај повеќе

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри шпански серии на Netflix кои мора да ги гледате

Читај повеќе
  • play_arrow

„His House“ - новиот трилер на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

Читај повеќе

[КАЈГАНА рецензија] „Стела“ е филм за детето во секој од нас

Читај повеќе
  • filter

Започна снимањето на третиот дел на „Avatar“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 најдобри комедии на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Парсонс уште во март фатил COVID-19

Читај повеќе