Што мисли Илон Маск за судењето меѓу Амбер Херд и Џони Деп?

Милијардерот Илон Маск за  првпат јавно го коментираше најпопуларното судење во светот – меѓу неговата поранешна девојка Амбер Херд и актерот Џони Деп, пишува Marca.

Своето мислење го сподели на Twitter.

„Се надевам дека и двајцата можат да продолжат понатаму. Во нивните најдобри изданија, и двајцата се неверојатни луѓе“, напиша кратко Маск.

Инаку, не е познато кога Маск ја започнал врската со Амбер, но претходно Деп го обвини милијардерот дека во неговиот дом имал тројка со Амбер и Кара Делевињ, додека Амбер се уште била мажена.

Херд и Мас се запознаа на снимањето на филмот Мапе во 2013 година, но тврдеа дека се само пријатели додека и двајцата не се разведоа во 2016, односно 2017 година. По една година повторно беа заедно, но ни тогаш не им успеа. Илон дури и се расплака во интервју за Rolling Stone.

„Тукушто раскинав со девојката, бев многу вљубен и сега сум многу повреден. Таа раскина со мене. Бев депресивен и морав да се трудам да не изгледам така“, откри Маск.

Потоа се појавија тврдења дека Амбер го искористувала, живеела на негова сметка и дека била насилна со него. Се појавија и нејзини пораки во кои признава дека никогаш не го сакала Маск, туку со него си го „пополнувала времето и си ја ублажувала тагата“.

реклама

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Што да направите во случај да ви прегрее моторот на автомобилот?

Read more

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Read more

Сите ајкули тестирани на кокаин во Бразил биле позитивни

Read more

Живот

Колку долго бебето треба да спие со родителите во собата?

Read more

Како квасецот може да помогне во одржувањето на растенија во градината?

Read more

Гејмингот не е само обична игра

Read more

Сонцето влезе во огнениот Лав: Што ќе му донесе на вашиот хороскопски знак?

Read more
 

Магазин

Колку долго бебето треба да спие со родителите во собата?

Читај повеќе

Што треба да јадеме често за здрави зглобови?

Читај повеќе

Како квасецот може да помогне во одржувањето на растенија во градината?

Читај повеќе

Шпагети со посен болоњезе сос - со леќа место месо

Читај повеќе

Гејмингот не е само обична игра

Читај повеќе

Сонцето влезе во огнениот Лав: Што ќе му донесе на вашиот хороскопски знак?

Читај повеќе

Како да останете фокусирани додека работите?

Читај повеќе

Што го прави кафето нездраво?

Читај повеќе

Дали ја поттикнувате зависноста од смартфони кај вашите деца?

Читај повеќе