Што не треба да менувате кај себе заради партнерот?

Вистина е дека компромисот е составен дел од секоја врска, но некои работи едноставно не треба да ги менувате заради партнерот, за да ја одржите хармонијата во врската.

Вашиот карактер

Ако го менувате вашиот карактер заради партнерот, тогаш се менувате себеси, вашата личност. Оној кој ве сака, ве сака со вашите добри и лоши страни.

Кариера

Вашата кариера е подеднакво важна како и неговата, затоа не треба да ја жртвувате. Дефинитивно не треба да се откажете од работата, доколку партнерот се чувствува загрозено од вашиот успех.

Блиски луѓе

Не значи дека треба да се откажете од вашите пријатели доколку партнерот не ги сака. Едноставно, тој не мора да се гледа со нив.

Изглед

Не дозволувајте партнерот да ви говори дали треба да бидете дебели, слаби, вакви, онакви. Бојадисувајте ја косата, носете здолништа, шминкајте се-едноставно, правете она што сакате со вашиот изглед.

Страст

Вашите соништа се дел од вашиот живот. Доколку имате пасија кон некое хоби, во никој случај не се откажувајте од тоа ако вашиот партнер смета дека не треба да го правите.

реклама

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more

Може ќебапи, не може цигари: Кои производи може да ги купувате со картичката Купувам домашно?

Read more

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Read more

Спасовски: Домашна платежна картичка и за пензионери и неактивни баратели на работа

Read more

Љубов и секс

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Read more

Болка и непријатност за време на секс – кои се најчестите причини?

Read more

Тешко со нив, уште потешко без нив: Хороскопски знаци со кои не е лесно да се биде во врска

Read more

Најчестите лаги кои мажите ги кажуваат на првиот состанок

Read more

Магазин

  • play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Здрав тренд кој треба да го пробате: Ладно цедено кафе

Читај повеќе

Можно е заразените со COVID-19 засекогаш да го изгубат сетилото за мирис

Читај повеќе

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Читај повеќе

Неколку причини зошто секој ден треба да јадете лубеница

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пилешко на грчки начин

Читај повеќе