Што ново ќе донесe Škoda Superb?

Следната генерација на моделот Superb на Škoda ќе донесе големи промени, како на екстериерот, така и во внатрешноста, пишува Auto Express.

Škoda ја претстави најновата Octavia и електричниот SUV Enyaq iV, но не заборави и на караванот и лимузината кои оваа година го прославуваат 20. роденден.

Четвртата генерација на Superb ќе има нов дизајн на екстериерот. Исто така, ќе добие и целосно нова внатрешност откако ќе се појави на пазарот во 2024 година.

Superb сè уште е базиран на модуларната MQB платформа на Volkswagen групацијата, но според новите фотографии ќе се разликува од Octavia.

Ќе го движи последната генерација на мотор со внатрешно согорување од VW групацијата, вклучувајќи ги 2,0-литарски бензин и дизел мотори кои ги задоволуваат стандардите. Новиот Superb ќе биде достапен и со нов plug-in хибриден погон.

Тагови
реклама

Марихуана или алкохол: Што е поштетно?

Read more

Еврото какво што го знаеме наскоро заминува во историјата

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Првата капсула за евтаназија одобрена во Швајцарија

Read more

Авто новости

Зошто треба секогаш да го отворате автомобилот со десната рака?

Read more

Peugeot од 2030 година во Европа ќе продава само електрични автомобили

Read more

Радикалниот BMW 850ci е магнет за очи

Read more

Поглед во тјунираниот BMW M4 co 577 KС

Read more
 

Автомобили

Зошто треба секогаш да го отворате автомобилот со десната рака?

Читај повеќе
  • filter

Peugeot од 2030 година во Европа ќе продава само електрични автомобили

Читај повеќе
  • filter

Радикалниот BMW 850ci е магнет за очи

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот BMW M4 co 577 KС

Читај повеќе
  • play_arrow

Austral е името на новиот SUV на Renault

Читај повеќе

Како правилно да ги чувате летните гуми за време на зимата?

Читај повеќе
  • filter

Од Кочани до Загреб: Каде се произведуваа деловите за Zastava?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што е подобро во зима - 4x4 погон со all season гуми или погон на предните тркала со зимски гуми?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Toyota го претстави новиот Corolla Cross

Читај повеќе