Што ново ќе претстават на денешниот настан на Apple?

За денеска е закажан настанот на Apple на кој се очекува дека ќе го претстават новиот iPhone 13. Се шпекулира дека ќе биде откриен заедно со Apple Watch Series 7, но и со новите AirPods слушалки од третата генерација.

 

Oвој смартфон е еден од новите четири модели: iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max. iPhone 13 најеројатно ќе има сличен дизајн како и претходниот модел.

Секој од новите модели ќе го добие новиот A15 процесор кој има подобри перформанси од својот претходник A14.

Се очекува дека iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max ќе бидат објавени со LTPO екрани кои овозможуваат поголема фреквенција на освежување. Се очекува дека двата Pro модели ќе имаат нов ProRes систем за видеоснимање за поголема резолуција на видеата.

URL

Се шпекулира дека Apple Watch Series 7 ќе го добие првиот редизајн откако започна да се произведува серијата часовници на Apple, како и најновите AirPods 3.

Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Вести

InSight конечно регистираше поголеми потреси на Марс

Read more

Октоподи - неверојатни суштества

Read more

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Најголемите зелени мегапроекти во светот

Read more
 

Гик

  • filter

Xiaomi го претстави новиот смартфон Civi со екран од 6,55 инчи

Читај повеќе

InSight конечно регистираше поголеми потреси на Марс

Читај повеќе

Google денеска наполни 23 години

Читај повеќе

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Читај повеќе
  • play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Читај повеќе

Huawei изработи апликација со која се отклучува и стартува автомобил

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Microsoft произведе безжичен глушец од рециклирана пластика од океанот

Читај повеќе

Новиот детектор за гравитациски бранови фати мистериозни сигнали од вселената

Читај повеќе

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Читај повеќе