Што ново подготвуваат од Škoda?

Škoda подготвува лимузина на база на Fabia.

Камуфлираниот автомобил е фотографиран во текот на тестирањето во Чешка.

Škoda подготвува нова лимузина од Б сегментот како замена за моделот Rapid кој сè уште се продава на некои пазари.

Автомобилот е претставен на MQB A0 механичка платформа која ја користи и новата Fabia, a се очекува дека ќе ја носи ознаката Slavia.

Како пише Carscoops, премиерата би требало да се одржи до крајот на 2021 година. Slavia најверојатно ќе се продава и во некои земји ширум светот.

Новата лимузина ќе има голем багажник како и моделот Rapid.

Се очекува дека ќе развива 95 и 110 КС, а на врвот на понудата треба да биде 1.5-литарски турбо бензин мотор со 150 КС.

Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Авто новости

Колку чини одржувањето на Bugatti Chiron од 2,5 милиони долари?

Read more

Цените на половните автомобили во Германија рушат рекорди

Read more

Колкави се трошоците за поправка на електричен автомобил?

Read more

Volvo има ново лого

Read more
 

Автомобили

Колку чини одржувањето на Bugatti Chiron од 2,5 милиони долари?

Читај повеќе

Цените на половните автомобили во Германија рушат рекорди

Читај повеќе

Колкави се трошоците за поправка на електричен автомобил?

Читај повеќе

Volvo има ново лого

Читај повеќе

Дали можете да ја утврдите точната километража на половно возило?

Читај повеќе

Новото ремек дело на Ferrari пристигнува во ноември

Читај повеќе

Како да откриете дали автомобилот што сакате да го купите бил поплавен?

Читај повеќе

Дали адитивите за гориво навистина помагаат?

Читај повеќе
  • filter

За колку ќе се продаде Yugo Cabrio од 1990 година со поминати 595 километри?

Читај повеќе