Што ново претставија од Apple на првиот ден од WWDC?

Apple вчера претстави многу новитети на годишната конференција за програмери WWDC од кои: iPadOS 15, watchOS 8, macOS.

Еднонеделниот настан им овозможува на независните програмери да научат многу работи за најновите функции уште пред да излезат за јавноста, за да можат да ги ажурираат сите апликации или додатоци. Apple го лансираше WWDC со воведна презентација каде открива некои од највозбудливите нови додатоци за iOS, iPadOS, macOS, watchOS и повеќе.

iOS 15 е новиот оперативен систем за iPad и iPad Pro уредите. Новиот оперативен систем ќе има покомпактна естетика, како и можност за drag&drop контроли за да одговараат на вашите потреби – што им е достапно на сопствениците на Mac.

Погледнете го видеото за да видите што сè претставија вчера.

реклама

Мобилни

Apple ќе престане со производство на iPhone со 64 GB меморија

Read more

Galaxy Note 22 ќе биде претставен наредната година?

Read more

Xiaomi ја претстави серијата 11T

Read more

Apple ги претстави новите iPhone 13 модели

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што треба да знаете пред да почнете свој бизнис?

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more
play_arrow

Најдобрите чаеви за слабеење и забрзување на метаболизмот

Read more
play_arrow

Како изгледа подводно деминирање

Read more
play_arrow

Како луѓето да ве почитуваат како лидер?

Read more
play_arrow

Зошто Американците не смеат да пијат алкохол до 21 година?

Read more
play_arrow

Колку вредат човечките органи на црниот пазар?

Read more
play_arrow

Авионска фејл компилација

Read more
play_arrow

„Maid“- новата серија која ќе ви го разнежни срцето

Read more
play_arrow

Зошто сè уште не сме нашле вонземјани?

Read more
play_arrow

Како ќе изгледа Марс по 100 години отсега?

Read more
play_arrow

Спортска фејл компилација

Read more