Што нуди новиот NX, првиот Lexus со plug-in хибриден погон?

Компактниот кросовер на Lexus веќе дотурка до новата генерација, која и понатаму ќе ја сочинува средината на понудата.

Велиме „веќе“ затоа што автомобилот и денес изгледа многу привлечно, и покрај тоа што беше лансиран пред повеќе од шест години. Сега NX, или Nimble Crossover, пристигна со темелно ревидирана основа, но и одлична вест за Lexus. Накратко, Lexus инсталираше дури 95% нови делови во новиот NX.

NX сè уште има глобална димензија, што во превод значи дека јапонските мајстори за дизајн и технологија мораа да ги усогласат различните вкусови, останувајќи свои, нудејќи го стилот на возење на Lexus и самото доживување на автомобилот. Новиот модел најави и нов дизајнерски израз на брендот - помускулест изглед и посериозен настап.

Последица е очекуваното зголемување на димензиите, така што новиот модел порасна во должина за 20 mm (4.660 mm), проширен е за 20 mm (1.865 mm) и се зголеми во висина за 5 mm, на 1.640 mm. Растојанието помеѓу оските (+30 мм) исто така е зголемено, како и меѓуоскиното растојание, така што NX сигурно ќе биде поубедлив на патот.

Внатре, дизајнот на ентериерот нуди интуитивни контроли со максимално користење на управувачот. Сè друго е очекувано во стилот на Lexus, со многу ергономски детали и оптимално погоден распоред. Има и некои новини, како што е електронска брава што ги отвора вратите и имплементација на апликацијата Lexus Link за некои дополнителни функции.

Во однос на погонот, најголемата новост е зад ознаката 450h +. Се состои од 2,5-литарски мотор во комбинација со капацитет на батерија од дури 18,1 kWh, што е најголем во сегментот. Погонот AWD е достапен во комбинација со задниот електромотор, а максимумот е 306 КС. Епилогот треба да биде околу 6 секунди до 100 км/ч и под 3 л/100 км. Електричниот опсег е на ниво од 60 км со максимални 135 км/ч. Главната предност во однос на ривалите, овој погон ја покажува во хибриден режим, откако батеријата е скоро испразнета. И две важни работи: инсталацијата на погонот не го намали багажникот, а Lexus го задржа и големиот резервоар за гориво од 55 литри.

Другата опција е NX350h, класичен хибрид во најновото издание. Тој нуди 242 КС и достигнува 100 км/ч за 7,7 секунди, што го прави солиден играч на пазарот.

Новиот NX доаѓа на европскиот пазар во последниот квартал од оваа година, а ќе се нуди исклучиво во хибридни верзии. Бензинците (2,4 турбо / 279 КС и 430 Нм, 2,5 / 199 КС) се резервирани за пазарите надвор од Европската Унија, каде класиците уште се барани.

За да го погледнете од сите агли, посетете ја галеријата ТУКА.

Remote video URL
Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Авто новости

Климатизација во автомобилот: Која е идеалната температура за возење?

Read more

Lamborghini што остава без здив

Read more

Поглед во новиот McLaren 765LT Spider

Read more

Дебитираше новата Lada Niva Bronto во Русија

Read more
 

Автомобили

Климатизација во автомобилот: Која е идеалната температура за возење?

Читај повеќе
  • play_arrow

Lamborghini што остава без здив

Читај повеќе
  • filter

Поглед во новиот McLaren 765LT Spider

Читај повеќе
  • filter

Дебитираше новата Lada Niva Bronto во Русија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Читај повеќе
  • play_arrow

Tesla Semi камионот одложен за 2022 година

Читај повеќе

Оваа грешка при менување брзини може да предизвика скап дефект

Читај повеќе

Редок Mercedes SLR McLaren 722 чини вртоглави 2,6 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е побрз: Mercedes AMG C63 Black Series или BMW M3 F80?

Читај повеќе