Што открива работното биро за вашиот карактер?

Б.С.Б.
/ 22.07.2021 / 20:57

Кога ќе влезете во вашата канцеларија веројатно веднаш забележувате разлики во работните маси. Има такви кои се прилично уредни, чисти и без многу предмети, а има и такви преполни со хартија, шолји, украси, книги и слично.

Изгледот на работното биро може да открие многу за нечиј карактер.

Неуредно биро

Сите имаат барем еден таков колега познат по неуредното биро. Хартии, пенкала, кабли, писма, кутии, храна. На овие луѓе ништо не им смета додека работат. Таквите луѓе обично се екстровертни, пријателски настроени кон околината и љубезни. Обично се покреативни од останатите колеги.

Уредно биро

На колегите кои обично имаат уредно средено биро, без украси и детали, често им недостига креативност и отвореност кон другите. Сепак, се повеќе дисциплинирани од останатите, сакаат сè да им биде испланирано и ги исполнуваат обврските.

Биро со технологија

Слушалки, два монитори, тастатура, звучници, таблет и слично. Го знаете оној колега кој го има секој можен уред на своето работно биро? Веројатно тој е најкреативен од сите, но и најпријателски расположен.

Персонализирано биро

Семејни фотографии, украси со омилени бои, мирисливи свеќички, книги, убави тефтери, ова е дефинитивно описот на личност која е весела, има многу идеи, отворена е кон другите и е омилена меѓу колегите. Таквата личност се чувствува пријатно на своето работно место.

реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more

Стил

За машките магазини е секс-бомба, за модните агенции не е доволно слаба

Read more

Едноставни фризури идеални за носење на пеколни горештини

Read more

Роналдо се пофали со роденденскиот подарок: Моќниот Brabus G Class

Read more

Пет намирници кои помагаат да ги сокриете подочниците

Read more
 

Магазин

Најдобриот рецепт за печени компири со сенф и рузмарин

Читај повеќе

За машките магазини е секс-бомба, за модните агенции не е доволно слаба

Читај повеќе

Трета доза: Кои земји дополнително ќе го имунизираат населението?

Читај повеќе

Како да заработите ова лето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Едноставни фризури идеални за носење на пеколни горештини

Читај повеќе

Рузмаринот е многу повеќе од зачин - зошто треба да го користите?

Читај повеќе

Tрик што ќе ви помогне да слабеете со пешачење

Читај повеќе

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстин беше огромна грешка

Читај повеќе

Десерт на денот: Чоколадни бомбици со смокви

Читај повеќе