Што подготвуваат од Apple за овој април?

Дигиталниот асистент на Apple го откри датумот кога компанијата ќе ги лансира новите производи.

Сири „несакајќи“ откри дека на 20 април Apple ќе претстави нови уреди.

Според гласините, најверојатно ќе претстават нов 12,9-инчен iPad Pro со мини-ЛЕД екран и А14Х процесор, а најверојатно ќе биде претставен и 11-инчен модел и iPad Mini со нови AirPods.

Тагови
реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Вести

Американските борбени авиони F-16 сега ги чистат роботи наместо луѓе

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Кинеска ракета паѓа назад на Земјата, не се знае каде ќе заврши

Read more

Најголемиот авион во светот успешно го изведе вториот тест лет

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Американските борбени авиони F-16 сега ги чистат роботи наместо луѓе

Читај повеќе

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Читај повеќе
  • filter

Redmi за 1 минута продаде 100.000 примероци од смартфонот K40 Gaming

Читај повеќе

Кинеска ракета паѓа назад на Земјата, не се знае каде ќе заврши

Читај повеќе

Познато кога Apple ќе го претстави смартфонот на преклоп

Читај повеќе
  • play_arrow

Откриена единствената бремена мумија во светот

Читај повеќе

Приказна за откривањето на Церера: Најмала џуџеста планета или најголем астероид?

Читај повеќе

Verizon ги продава Yahoo и AOL за пет милијарди долари

Читај повеќе

Google заштеди милијарда долари поради работењето од дома

Читај повеќе