Што подготвуваат од Volkswagen за оваа година?

Хибридните Tiguan и Arteon пристигнуваат оваа година.

Покрај хибридните погонски опции, и двата модела ќе бидат редизајнирани, а во понудата ќе се најдат и во комбинација со R спецификација.

Без објавувањето на техничките спецификации, од Volkswagen во последното соопштение за медиуми објавија дека пред крајот на годината ќе претстават два хибридни plug-in модели.

Се очекува дека електрифицираниот Tiguan и Arteon за купувачите во Европа ќе понуди погонска комбинација која VW порано ја претстави за хибридниот модел Passat GTE, а чијшто четирицилиндричен турбо бензин мотор во комбинација со електричниот мотор произведуваат 218 коњски сили и 400 Nm максимален вртежен момент.

Останува прашањето дали батериите во Tiguan и Arteon ќе имаат поголем капацитет од батериите на Passat чијшто капацитет е доволен за да се поминат 56 километри без асистенција на моторот со внатрешно согорување.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Од другата страна на протестите: Моќни фотографии што мејнстрим медиумите не ги објавуваат

Read more

Третина од заболените без никакви симптоми

Read more

Авто новости

Corvette C8 против Corvette C7

Read more

Објавени првите фотографии од Серија 4 на BMW

Read more

BMW ќе отпушти 5.000 работници поради коронавирусот

Read more

Nissan со тизер го најави новиот спортски автомобил

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Corvette C8 против Corvette C7

Читај повеќе
  • filter

Објавени првите фотографии од Серија 4 на BMW

Читај повеќе

BMW ќе отпушти 5.000 работници поради коронавирусот

Читај повеќе
  • play_arrow

Nissan со тизер го најави новиот спортски автомобил

Читај повеќе
  • filter

Land Rover го тестира новиот Defender со V8 мотор

Читај повеќе
  • filter

Mercedes ја претстави освежената Е класа

Читај повеќе
  • filter

Поволно, ама бајаги возено

Читај повеќе
  • filter

Поглед во освежените модели на BMW

Читај повеќе
  • play_arrow

Како правилно се изговара BMW?

Читај повеќе