Што прави Федерер откако се пензионира?

Кајгана / МИА
/ 20.11.2022 / 13:36

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер раскажа како го поминува времето по завршувањето на кариерата.

„Сè уште се плашам да играм други спортови. Со колената сум така-така. Значи, за ова е потребно време. Подоцна ќе можам повеќе да патувам. Планирам времето да го поминувам со семејството повеќе од порано. Ги планираме празниците и сакам тие да бидат забавни и различни. Би сакал да ги однесам децата во Африка. Сакам да патувам и да се релаксирам, бидејќи животот за време на турнирите ми беше многу стресен“, изјави Федерер.

Швајцарецот заедно со Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ги одбележаа последните петнаесетина години во светскиот тенис. 

реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Која храна докажано го намалува нивото на холестерол?

Read more

Тенис

Ѓоковиќ напиша на камерата: Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството

Read more

Ѓоковиќ успешно стартуваше на Ролан Гарос

Read more

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Ивановски загуби во Србија од нискорангираниот Халијак

Read more
 

Спорт

Меси потпишува за Саудијците, воопшто немало понуда од Барса

Читај повеќе

Алиоски ќе се врати во Ал Ахли

Читај повеќе

Ништо од пресвртот за историја: Мајами ги декласираше Селтикс за финале во НБА

Читај повеќе

Официјално: Почетино е новиот менаџер на Челси

Читај повеќе

Во Англија не го сакаат, но: Калчо гигантите се тепаат за Мегваер

Читај повеќе

Ѓоковиќ напиша на камерата: Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ успешно стартуваше на Ролан Гарос

Читај повеќе

Пиоли: Милан мора да се засили за да биде конкурентен

Читај повеќе

Го нема Лева - нема голови: Никој не постигна ни 20 гола во Бундеслигата

Читај повеќе