Што се нејасни сигнали во врската и како да ги препознаете?

Се случува на секој од нас: ќе запознаеме некој и после првиот состанок не знаеме дали ќе започнеме врска, дали ќе се видиме повторно. Дали да очекуваме порака или повик, дали повторно ќе излеземе? Експертите советуваат како да ги забележите скриените сигнали пред да започнете љубовна врска. 

„Нејасните сигнали всушност се замаскирани лоши сигнали“, вели брачната советничка Марни Герман и додава дека е најважно да обрнете внимание на делата, а не на зборовите.

Експертите нагласуваат дека вие не сте виновни за нејасните и лоши сигнали кои ви ги испраќа другата страна. Во најчестите случаи, вашиот потенцијален партнер има лични проблеми кои мора да ги реши сам пред да започне љубовна врска.

Понекогаш се случува да си поминете одлично на состанокот и никогаш повеќе да не ви се јави за да го повторите излегувањето.

Еден од најчестите лоши и нејасни знаци е прекинување со комуникацијата. Доколку постојано го проверувате телефонот и очекувате повик со денови, тоа е лош знак. Секако, можеби има причина поради која не ви се јавува, но ако го немате слушнато со денови, веројатно заборавил на вас.

Доколку некој ве бара само кога има потреба, тогаш треба да знаете дека личноста не е заинтересирана за сериозна љубовна врска.

„Едвај чекам да се видиме повторно, но сега немам време“, е најчестиот изговор. Важно е да знаете една работа: кога некој сака да ве види, бара време и место, а не изговори.

Редовно ги коментираат и следат вашите објави на социјалните мрежи, но не одговараат на вашите пораки и покани за излегување. Ова е лош знак кој покажува дека партнерот не е заинтересиран за сериозна врска.

Сè уште не разјаснивте дали сте пар или пријатели? Секогаш кога ќе ја отворите оваа тема, не ви одговара на пораките или исчезнува. Ако не знае што сака, подобро е да престанете да се трудите. За среќна врска се потребни двајца.

Доколку не сака да ве држи за рака во јавноста, ова е лош знак. Веројатно сака да ве држи во тајност или не планира ништо сериозно со вас.

реклама

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Може ќебапи, не може цигари: Кои производи може да ги купувате со картичката Купувам домашно?

Read more

Спасовски: Домашна платежна картичка и за пензионери и неактивни баратели на работа

Read more

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more

Љубов и секс

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Read more

Болка и непријатност за време на секс – кои се најчестите причини?

Read more

Тешко со нив, уште потешко без нив: Хороскопски знаци со кои не е лесно да се биде во врска

Read more

Најчестите лаги кои мажите ги кажуваат на првиот состанок

Read more

Магазин

  • play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Здрав тренд кој треба да го пробате: Ладно цедено кафе

Читај повеќе

Можно е заразените со COVID-19 засекогаш да го изгубат сетилото за мирис

Читај повеќе

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Читај повеќе

Неколку причини зошто секој ден треба да јадете лубеница

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пилешко на грчки начин

Читај повеќе